Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Daniel Cole. Koniec gry – recenzja

Daniel Cole zadebiutował na naszym rynku wydawniczym thrillerem kryminalnym Szmaciana Lalka (pierwotny tytuł Ragdoll), który był zarazem pierwszym tomem nowego mrocznego cyklu o przygodach policjanta Williama Fawkesa. Teraz na półki księgarń trafia, Koniec Gry, trzecia odsłona tej serii, która ukazał się również nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Fabuła zaczyna się od mocnego uderzenia. Trup emerytowanego policjanta Finlaya Shawa zostaje odkryty w  zamkniętym pomieszczeniu. Mężczyzna zginął w wyniku rany postrzałowej, a jedyne odciski palców na pistolecie należą do samego Finlaya. To z pewnością musi być samobójstwo. Wszyscy tak sądzą. Jedynie okryty złą sławą William Fawkes uważa inaczej. Postanawia znaleźć prawdziwą przyczynę śmierci swojego przyjaciela. Pomaga mu w tym była partnerka Emily Baxter.

Koniec Gry to historia trzymająca w napięciu od pierwszych stron. Satysfakcjonująco zamyka również historię Wolfa i wątki zapoczątkowane w dwóch poprzednich tomach. Znajdziemy tu wiele nawiązań do wcześniejszych wydarzeń i historii głównych bohaterów. Teraźniejszość mocno powiązana jest z wydarzeniami z przeszłości. Podobnie jak w poprzednich tomac,h mroczna kryminalna intryga przeplata się z elementami komicznymi, czarnym humorem i slapstickiem. Wszystko zaś sprowadza się do korupcyjnej intrygi na szczytach władzy.

Koniec Gry to dynamiczna, dobrze nakreślona, zarazem pokręcona i pomysłowa, mroczna historia z charyzmatycznymi, fascynującymi ale i pełnymi wad bohaterami. Mocne zwieńczenie historii Fawkesa z mnóstwem zaskakujących rozwiązań i zwrotów akcji. Szkoda tylko że – jak sugeruje tytuł – gra się skończyła. Była to jednak fascynująca rozgrywka, którą zapamiętamy na długo.

Koniec Gry
Autor: Daniel Cole
Cykl: Wiliam Fawkes (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 29 stycznia 2020

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU SONIA DRAGA

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.