Sean Bean, Helen Hunt i polskie gwiazdy. Premiera serialu „Świat w ogniu: Początki”

Sean Bean, Helen Hunt, Borys Szyc, Tomasz Kot czy Zofia Wichłacz to tylko niektóre z gwiazd, które pojawią się na antenie Epic Drama w serialu Świat w ogniu: Początki. Produkcja opowiada o pierwszych dniach wojny i związanych z nią historycznych wydarzeniach poprzez pryzmat losów zwykłych ludzi. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany 10 listopada o godzinie 21:30.

W gwiazdorskiej obsadzie oprócz zdobywczyni Oskara, Helen Hunt, zdobywcy nagród Emmy i BAFTA, Seana Beana, oraz nominowanej do Oskara zdobywczyni Nagrody im. Laurence’a Oliviera, Lesley Manville, zobaczymy również znakomitych polskich aktorów: Zofię Wichłacz, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Radosława Kaima i Tomasza Ziętka. Pierwszych siedem odcinków serialu opowiada o mrożących krew w żyłach początkach II wojny światowej. Film ukazuje wzajemnie przeplatające się losy bohaterów z Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych, którzy muszą zmierzyć się z codziennością w obliczu katastrofy. Zdjęcia do serialu powstały w Europie, m.in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Helen Ziegler, producent wykonawczy, komentuje: „Jesteśmy bardzo podekscytowani i wciąż nie mogę uwierzyć, że tacy wspaniali aktorzy zdecydowali się dołączyć do nas w tej podróży. Helen Hunt wnosi do postaci Nancy niesamowitą energię, siłę i wrażliwość. Oglądanie jej jest niezwykle wciągające. Mieliśmy również dużo szczęścia do naszej polskiej obsady, a wspaniała Zofia, która gra Kasię, tworzy wokół siebie niezwykłą i magiczną atmosferę. Każdy z aktorów wnosi coś wyjątkowego na ekran”.

Premierowe odcinki serialu Świat w ogniu: Początki zostaną wyemitowane dzień po dniu: 10 i 11 listopada o godz. 21.30. Widzowie będą też mieli możliwość śledzenia losów bohaterów na platformie internetowej stacji Epic Drama.

mecha1 Administrator