Książkirecenzja książka

Co o mnie wiesz? Megan Miranda – recenzja

Thrillerów psychologicznych na rynku wydawniczych mamy zatrzęsienie, za to tych zaliczających się do bardzo dobrych – jak na lekarstwo. Z odsieczą więc przybywa do nas prosto z Ameryki Megan Miranda razem ze swoją najnowszą pozycją Co o mnie wiesz?  

Leah dużo w życiu przeszła. W przeciągu kilku dni straciła pracę, mieszkanie oraz dotychczasowe życie. Kiedy na jej drodze po raz kolejny staje Emmy, dziewczyna bez wahania decyduje się wynająć domek w stanie Pensylwania wspólnie ze starą przyjaciółką. 

Główną bohaterkę poznajemy w momencie zniknięcia Emmy. Z początku pogodzona z dziką naturą współlokatorki, nie reaguje na jej nieobecność w domu. Dopiero znalezione nieopodal ich miejsca zamieszkania zwłoki fizycznie przypominające obie dziewczyny wzbudza jej zaniepokojenie. I to jest moment, kiedy autorka rozwija pełnię swoich możliwości, fundując czytelnikom fabularną karuzelę. W tej powieści nic nie jest takie jak się wydaje, zaś angażując się w rozwikłanie przedstawionej zagadki sami możemy zostać oszukani. Ogromną zaletą Co o mnie wiesz?  jest to, iż autorka powoduje kilka głośno wciągniętych oddechów oraz gęsią skórkę. Jest to rasowy thriller – tajemniczy, mroczny i intrygujący.  
Ciekawe w tej powieści jest to, iż główna bohaterka nie wzbudza raczej ciepłych emocji. Nie sposób się z nią w żaden sposób zidentyfikować, a ukryte wydarzenia z jej przeszłości nieco zaburzają percepcję osoby Leah. Nie bez powodu jak się okazuje, lecz z początku nieco to drażni i odbiera radość z czytania. Stopniowe budowanie napięcia również lekko osłabia czytelniczy entuzjazm, lecz warto przeczekać ten moment – gwarantuję. 

Niestety, jak to czasem bywa, kiedy akcja jest warta uwagi, zakończenie – nieszczególnie. Opowieść tak drobiazgowo i poprawnie poprowadzona zasługuje na okraszenie jej czymś zaskakującym i niespodziewanym. Mimo tego jednak, uważam, iż warto sięgnąć po tę pozycję. Każdemu fanowi psychologicznych thrillerów zdecydowanie polecam na urlopowy relaks. 

Co o mnie wiesz?
Autor: Mega Miranda
Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Gatunek: Thriller, Kryminał
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 2 kwietnia 2019

 

 

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Ola Durjasz eks-recenzent

Jako mól książkowy czyta dosłownie wszystko co wpadnie w jej dłonie, zaś nieco wybredny gust literacki sprawia, iż nie waha się wprost napisać co sądzi o konkretnej pozycji.

Ola Durjasz

Jako mól książkowy czyta dosłownie wszystko co wpadnie w jej dłonie, zaś nieco wybredny gust literacki sprawia, iż nie waha się wprost napisać co sądzi o konkretnej pozycji.