Kryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowościnews serialNowości Netflixserial

Premiera „Niewinnego” Cobena

14 kwietnia nakładem Wydawnictwa Albatros ukazało się wznowienie powieści Niewinny Harlana Cobena w filmowej okładce. Wszystko za sprawą adaptacji, która pod koniec miesiąca zadebiutuje na Netfliksie.

To już trzecia, po „Nieznajomym” i „W głębi lasu”, produkcja serialowa, która jest owocem bezprecedensowej umowy, jaką Harlan Coben podpisał z platformą streamingową Netflix. W jej wyniku na całym świecie specjalnie dla Netflixa powstanie w sumie aż 14 ekranizacji jego powieści (filmów i seriali).

Zabicie człowieka, nawet nieumyślne, pozostawia piętno na całe życie. W każdym razie dla kogoś o normalnej wrażliwości. Matt Hunter potrzebował dziewięciu lat, żeby otrząsnąć się po tym, jak przypadkiem zabił mężczyznę. Jego życie w końcu wraca do normy, kariera prawnicza nabiera rozpędu, a ukochana żona jest w ciąży. Przyszłość zaczyna wyglądać obiecująco. Do momentu gdy na jego komórkę przychodzi zdjęcie żony z innym mężczyzną, a na progu domu pojawia się policja. Znaleziono ciało zamordowanego człowieka, który z jakiegoś powodu śledził Matta. A to dopiero początek…

Harlan Coben to już nie tylko pisarz-instytucja, to marka numer 1 na świecie, gwarantująca rozrywkę na najwyższym poziomie – teraz nie tylko czytelnikom, lecz także… widzom.

W styczniu ubiegłego roku na półki polskich księgarń trafiła powieść „O krok za daleko”, chwilę później na Netflixie zadebiutował zrealizowany w Wielkiej Brytanii serial na podstawie powieści „Nieznajomy”; ledwo się obejrzeliśmy, jak przyszła wiosna, a wraz z nią premiera kolejnej produkcji stworzonej we współpracy z arcymistrzem thrillera.

Tym razem emocji było więcej, bo serial „W głębi lasu” w całości wyprodukowano w Polsce – z udziałem polskich aktorów i polskiej ekipy filmowej!

A po jesiennej premierze kolejnego książkowego thrillera Cobena, „Chłopca z lasu” błyskawicznie znaleźliśmy się w roku 2021 i mamy przed sobą kolejną netfixową ekranizację.

Filmowe emocje zawdzięczamy wyłącznej i absolutnie bezprecedensowej umowie, jaką jesienią 2018 roku zawarła z Harlanem Cobenem platforma streamingowa Netflix.

W ramach wieloletniej współpracy zrealizowanych zostanie aż 14 ekranizacji jego powieści! Umowa obejmuje nie tylko tytuły, które Harlan Coben już napisał, ale również te, które dopiero się ukażą – to zapowiada mnóstwo pracy dla pisarza i nie mniej pierwszorzędnej rozrywki dla jego wielbicieli.

Redakcja Administrator