komiksKryminalna Kulturacjarecenzja komiks

Odrodzenie. Tom 6. Lojalni Synowie i Córki – recenzja

Odrodzenie to komiksowa seria, która na polskim rynku znalazła już swoich wiernych fanów. Obecnie na półkach księgarń zagościł tom szósty – Lojalni Synowie i Córki, w którym Tim Seeley i Mike Norton kontynuują przygodę z przywróconymi do życia w niewielkim miasteczku w Wisconsin. Komiks ukazał się nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

Po ataku terrorystycznym w budynku sądu, stosunek do odrodzonych ulega znaczącemu zaostrzeniu. W wybuchu ginie między innymi burmistrz miasta, a na jego miejsce zostaje przysłanya wojskowa pani generał, która nie tylko przejmuje jego obowiązki, ale kierownictwo nad ośrodkiem dla odrodzonych. Teraz Farma działa już oficjalnie, a mają do niej trafić wszyscy, którzy powrócili do życia.

Farma wzbudza mnóstwo kontrowersji, ale przyciąga również uwagę tajemniczych istot, które co jakiś czas pojawiają się w różnych miejscach. Rozpoczyna się również polowanie na ekstremistów, którzy ukrywają się w pobliskich lasach. Po tych wydarzeniach wychodzi na jaw, że córka szeryfa jest jedną z odrodzonych i ona również trafia do ośrodka. Dochodzi tam do tajemniczych zjawisk, które ostatecznie rzucają pewne światło na zjawisko odrodzenia. Niestety dla tych, którzy chcieliby odkryć sekrety serii, jego przyczyna nadal zostaje tajemnicą.

Twórcy prowadzą swoją opowieść bardzo pokrętnie. Tym razem oferują czytelnikom wiele nowych informacji. Kreują nowe historie, dodatkowe postacie, lecz nadal nie dają żadnych odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyczyn odrodzenia. Jeśli już pojawia się jakieś wyjaśnienie, to generuje ono kolejne pytania, a czytelnik błądzi w labiryncie, niepewny wyjścia z niego. Jest to zaskakująco przyjemne błądzenie.

Od strony graficznej nie ma żadnych zmian. Twórcy konsekwentnie podążają w wytyczonym przez siebie kierunku. Styl pozostaje niezmienny a zaskoczenia mamy tu tylko fabularne, które idealnie współgrają z tą mroczną i melancholijną stylistyką.

Szósty tom Odrodzenia – Lojalni Synowie i Córki – to nadal mroczny, ale klimatyczny i nastrojowy komiks, który mimo zastosowań pewnych klasycznych rozwiązań fabularnych, wyłamuje się nieco z konwencji gatunku zombie. Wysuwa na pierwszy plan problem anomalii, ukazując go przez pryzmat prób kontroli tego zjawiska. Pojawia się też wątek kryminalny, choć teraz schodzi on nieco na dalszy plan. Wszystko zaś zmierza chyba w kierunku znalezienia odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytanie fanów serii. Czym jest odrodzenie?

Odrodzenie, tom 6. Lojalni Synowie i Córki
Cykl: Odrodzenie
Twórcy: Tim Seeley, Mike Norton
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks
Data wydania: 12 września 2019

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.