news serialserial

Nie będzie prequela „Gry o Tron” z Naomie Watts

Odkąd wiele miesięcy temu HBO poinformowało, że ma w planach nie jeden, a kilka różnych spin-offów Gry o Tron, na temat projektów mówiło się niewiele więcej. Dowiedzieliśmy się jednak, że spośród kilku projektów do realizacji ostatecznie przeszło dwa – jeden skupiający się na wydarzeniach rozgrywających się tysiące lat przed Grą o Tron, opowiadający o tak zwanej Długiej Nocy, drugi dotyczący historii rodu Targaryenów.

Okazuje się, że pierwszy odcinek Długiej Nocy, w którym miała wystąpić Naomie Watts, został już nakręcony w Irlandii. HBO zobaczyło pilot i… zdecydowało się anulować projekt. Według portalu Deadline miało dojść do konfliktów na planie i przekroczenia budżetu, HBO nie skomentowało sprawy. Wygląda jednak na to, że serial ostatecznie nie powstanie. Nieznana jest na razie przyszłość drugiego z projektów.

Aktualizacja: Dziś dowiedzieliśmy się, że HBO zamówiło cały pierwszy sezon drugiego ze wspomnianych seriali. Tytuł nowego serialu to „House of the dragon” i będzie zaczynał się 300 lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”. Nad serialem czuwać będą: Ryan Condal (twórca serialu „Colony”), George R. R. Martin i Miguel Sapochnik, którego znamy za wyreżyserowanie odcinków: „Hardhome”, „Bitwa Bekartów” i „Długa Noc”.

mecha1 Administrator