Książkirecenzja książka

Andrzej Maleszka. Porwanie – recenzja

Andrzej Maleszka to pisarz, reżyser i scenarzysta specjalizujący się w twórczości dla dzieci i młodzieży. Jest autorem barwnego cyklu Magiczne Drzewo, zapoczątkowanego zekranizowaną już powieścią Czerwone Krzesło. Teraz nakładem wydawnictwa Znak Emotikon ukazało się wznowienie pierwszego tomu innego cyklu – Bohaterowie Magicznego Drzewa, które opowiada o nieznanych przygodach poszczególnych bohaterów głównej serii.

Pierwszy tom, zatytułowany Porwanie, skupia się wokół psa Budynia. Fani Magicznego Drzewa wiedzą, że nie jest to zwyczajny pies. Jest to jedyny pies na świecie, który potrafi mówić. Niestety to, co jest jego zaletą, jest również przekleństwem. Gdy w swoje urodziny wraz z przyjaciółmi wybiera się na pokaz magiczny, jego życie ulega diametralnej zmianie. Magik postanawia bowiem wykorzystać Budynia do swoich celów. Bohater ucieka, ale to dopiero początek jego niezwykłych i niebezpiecznych przygód.
Cykl Magiczne Drzewo to swojego rodzaju fenomen. Całe pokolenia młodych czytelników przeżywają wesołe i pełne niebezpieczeństw przygody wraz z bohaterami poszczególnych historii. Budyń pojawiał się już na kartach kilku książek, w których pomagał bohaterom wychodzić nieraz z opresji. W spin-offie głównego cyklu Budyń staje się głównym protagonistą, a jego przygody są również ciekawe i pełne tajemniczych postaci.

Poza niesamowitymi przygodami autor serwuje również mnóstwo humoru, który w wielu momentach potrafi rozbawić do łez. Jednak nie humorem i przygodami żyją czytelnicy twórczości Andrzeja Maleszki. Książka obfituje również w wiele mądrze podanych wartości. Pozwala dzięki temu nie tylko dobrze się bawić, ale również wyciągać ciekawe wnioski z tych fantastycznych historii.

Porwanie to barwna i fascynująca opowieść familijna, którą można czytać jako samodzielną historię, bez znajomości cyklu o Magicznym Drzewie. To świetna zabawa dla całej rodziny, dorośli – czytając z dziećmi – także powinni mieć z lektury sporo frajdy.

Porwanie
Autor: Andrzej Maleszka
Cykl: Bohaterowie „Magicznego Drzewa”
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: dla dzieci, przygodowa
Data wydania: sierpień 2019

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.