Książkirecenzja książka

Andrzej Maleszka. Magiczne Drzewo: Czas Robotów – recenzja

Andrzej Maleszka to pisarz, reżyser i scenarzysta specjalizujący się w twórczości dla dzieci i młodzieży. Jest autorem barwnego cyklu Magiczne Drzewo, zapoczątkowanego zekranizowaną już powieścią Czerwone Krzesło. Teraz nakładem wydawnictwa Znak Emotikon ukazała się kolejna już, dziesiąta, część tej wciągającej serii, zatytułowana Czas Robotów.

Bohaterami tej pięknej opowieści są Idalia, Alik, Budyń i Julka, którzy jako jedyni na całym świecie nadal pozostają ludźmi. Ziemia została bowiem zaatakowana przez tajemniczego Androida, który przejął władzę nad światem, zamieniając wszystkich ludzi w roboty. Pomagają mu w tym niebezpieczne, stalowe osy, których użądlenie zamienia człowieka w maszynę. Małym bohaterom pozostaje niewiele czasu, aby uratować świat przed zagładą. Aby tego dokonać, muszą znaleźć tajemniczy magiczny przedmiot. Sprawa jednak nie będzie prosta, bo ich śladem podążą sam Android. Nieoczekiwanie dzieciaki znajdują sprzymierzeńców.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić na czym polega fenomen Magicznego Drzewa. Składa się na to na pewnie wiele elementów. Barwne opisy, wyjątkowi bohaterowie, fabuła pełna magii i mnóstwo niesamowitych przygód, w których każde dziecko chciałoby wziąć udział. Być może to jest istotą popularności serii. Autor zabiera czytelników w podróż do świata wyobraźni i marzeń.
Poza niesamowitymi przygodami autor serwuje również mnóstwo humoru, który w wielu momentach potrafi rozbawić do łez. Jednak nie humorem i przygodami żyją czytelnicy twórczości Andrzeja Maleszki. Książka obfituje również w wiele mądrze podanych wartości. Pozwala dzięki temu nie tylko dobrze się bawić, ale również wyciągać ciekawe wnioski z tych fantastycznych historii.

Czas Robotów podobnie jak poprzednie odsłony Magicznego Drzewa stanowi niesamowitą przygodę nie tylko dla najmłodszych. To będzie fascynująca zabawa dla całej rodziny. Czas spędzony na wspólnej lekturze na pewno nie będzie stracony. Dobra zabawa gwarantowana.

Czas Robotów
Cykl: Magiczne Drzewo
Autor: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: literatura dziecięca
Data wydania: 26 października 2018

 

 

 

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.