Kontynuacja „Tamtych dni, tamtych nocy” z pierwszymi szczegółami

Bestsellerowa powieść Andre Acimana Tamte dni, tamte noce, na podstawie której zrealizowano doceniony film Luca Guadagniniego, doczeka się sequela, w którym czytelnicy spotkają Elio i jego rodzinę w innej części Europy.

PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU TAMTE DNI, TAMTE NOCE

Książka jest już napisana i gotowa do publikacji. Jej premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Oryginalny tutł będzie brzmiał Find Me. Historia będzie rozgrywać się wiele lat po pierwszym spotkaniu Olivera i Elio (w filmie w postaci wcielili się Armie Hammer i Timothee Chalamet).

Samuel (rozwiedziony ojciec Elio) będzie podróżował do Rzymu, by spotkać syna, który jest obecnie cenionym pianistą. Jego plany zmienią się, gdy przypadkowo pozna piękną kobietę w pociągu. Tymczasem Elio przeniesie się do Paryża, gdzie również przytrafi mu się romans. Wreszcie Oliver, dziś uznany profesor, planuje koleną podróż do Europy.

Wygląda na to, że Aciman będzie chciał opowiedzieć dalsze losy trzech mężczyzn, w równym stopniu poświęcając czas także Samuelowi.

Jak ma się to do oscarowego filmu Guadagniniego? Reżyser przyznał, że wraz z autorem powieści pracują nad scenariuszem do kontynuacji kinowego przeboju.