KsiążkiKsiążki nowości

Nowości Wydawnictwa Zysk!

W najbliższy poniedziałek do sprzedaży trafią kolejne nowości Wydawnictwa Zysk. Robert Ziółkowski – znany i ceniony pisarz powieści sensacyjnych, tym razem opisuje swoją podróż na Czarny Kontynent i spotkanie z plemieniem Karamoja. W książce „Wygrać Hollywood, przegrać życie” Justyna Kobus prezentuje 14 sylwetek znanych kobiecych gwiazd Hollywood, których życie, choć pozornie pełne radości, blasku i uwielbienia fanów, pełne było/jest goryczy i dramatów. Dwa ostatnie tytuły to nowa książka Rogera Scrutona – słynnego krytyka środowisk lewicowych oraz coś z zupełnie innej beczki, czyli drugi tom „Dziennika Chloe Snow” dla młodzieży.

Karamoja. Ostatni Wojownicy – Robert Ziółkowski

Format: 145 x 205 mm
Stron: 460
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-428-3
Premiera: 03.09.2018
Sugerowana cena det.: 45,00 zł

 

Robert Ziółkowski w swojej najnowszej książce ukazuje kolejny fragment męskiego świata. W „Łowcach głów” i „Wściekłym psie” były to dylematy, jakie przed facetem stawia praca w policyjnej spec jednostce, w „Tuż za rogiem” – mężczyzna uwikłany pomiędzy kobietami, a wymaganiami, jakie stawia mu dzisiejszy świat. „Ostatni Wojownicy” są powrotem do korzeni męskości, odkrywaniem przez białego, cywilizowanego człowieka pierwotnych wartości, które czerpie od żyjących na poziomie neolitu Wojowników niezależnego plemienia Karamojong w północnej Ugandzie. To tęsknota człowieka uwikłanego w skomplikowaną cywilizację za prostymi emocjami i jasnym kodeksem postępowania. Książka podróżnicza, awanturnicza i refleksyjna w jednym.
Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina – Justyna Kobus

Format: 140 x 205 mm
Stron: 360
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-429-0
Premiera: 03.09.2018
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

 

Znacie je doskonale. Marzyliście o tym, by wyglądać i żyć jak one. Podziwialiście ich urodę zatrzymaną na taśmie filmowej, zazdrościliście im sławy, w przekonaniu, że ich życie było wspaniałą bajką. Brigitte Bardot, Rita Hayworth, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman, Marylin Monroe, Grace Kelly… Czy jest ktoś, kto o nich nie słyszał? Niemożliwe. Wszyscy je kochamy.

Ich prawdziwe życie niewiele jednak miało wspólnego z sielankowymi opowieściami z ich udziałem, znanymi z ekranu. Wielka uroda, sława, talent nie uchroniły ich przed nieudanymi związkami, przed cierpieniem, nie stały się przepustką do szczęścia. Przeciwnie, trwanie na szczycie bywało okupione zaniedbywaniem najbliższych, dramatycznymi wyborami, nie zawsze trafnymi. Ponadto – ciągłym byciem na cenzurowanym. Uwielbiana przez publiczność Ingrid Bergman, zwłaszcza za rolę w „Casablance”, idąc za głosem serca, stała się bohaterką jednego z największych skandali w historii Hollywoodu. Zapłaciła za to odrzuceniem przez branżę i fanów. Amerykanie życzyli śmierci jej dziecku, nazywając je „potomkiem wiedźmy”.

Brigitte Bardot okrzyknięto dziwaczką i wariatką, po tym jak u szczytu sławy, w wieku 39 lat porzuciła aktorstwo i poświęciła się opiece nad zwierzętami.

Julia Roberts, praktykująca hinduistka, przed laty nie schodziła z planu. Jej pierwsze małżeństwo rozpadło się, bo nie godziła pracy z życiem rodzinnym. Czym więc jest ta książka? Zbiorowym portretem kobiecej odwagi, talentu, poświęcenia i wyrzeczeń, ale również próby ocalenia w gigantycznej machinie przemysłu filmowego własnej tożsamości. Cena tej ostatniej okazuje się być znacznie wyższa, niż zdobycie sławy czy wielkich pieniędzy.

Głupcy, oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy – Roger Scruton

Format: 145 x 205 mm
Stron: 400
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Filip Filipowski
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-406-1
Premiera: 03.09.2018
Sugerowana cena det.: 49,00 zł

W „Głupcach, oszustach i podżegaczach” Roger Scruton, jeden z najważniejszych krytyków środowisk lewicowych zachodniej cywilizacji, przygląda się sylwetkom najbardziej wpływowych myślicieli nowej lewicy. Scruton rozpoczyna od bezlitosnej analizy filozofii nowolewicowej, a kończy krytyką najważniejszych jej filarów. Dokonuje ponownej oceny największych lewicowych myślicieli, takich jak E.P. Thompson, Ronald Dworkin, R.D. Laing, Jürgen Habermas, György Lukács, Jean-Paul Sartre, Jacques Derrida, Slavoj Žižek, Ralph Miliband oraz Eric Hobsbawm.

Scruton stawia pytanie, jak wygląda dzisiaj nowa lewica i jak zmieniła się od 1989 roku. Pokazuje również, w jaki sposób pretensje klasy robotniczej przeniesiono do debaty na temat praw kobiet, gejów oraz problem imigrantów.

Zastanawia się, czym można by zastąpić radykalny egalitaryzm, oraz próbuje dociec, dlaczego w środowisku intelektualnym wciąż dominują poglądy antynomiczne. Czy możliwe jest zatrzymanie nurtu lewicowego bez uciekania się do wiary religijnej?

Scruton rozważa te niezwykle istotne kwestie w sposób umiejętny, zrozumiały i przejrzysty. Rezultatem jest miażdżąca krytyka współczesnej filozofii lewicowej.

Dziennik Chloe Snow: Zakręcony rok – Emma Chastain

Format: 140 x 205 mm
Stron: 356
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Anna Mackiewicz
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-410-8
Premiera: 03.09.2018
Sugerowana cena det.: 36,90 zł

 

Kolejny rok w liceum to nieustanne pasmo wzlotów i upadków
To dopiero druga klasa, a życie komplikuje się jeszcze bardziej. W zeszłym roku Chloe była gwiazdą szkolnego musicalu. A w tym w trakcie przesłuchania natrafia na minę… Czy da radę ogarnąć się po upadku?

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.