KsiążkiKsiążki nowościpatronat

Patronat MK: Fantazmaty. Tom II

Już 30 października ukaże się wyczekiwany drugi tom antologii fantastycznej – Fantazmaty. (RECENZJA TOMU I). To prawdziwa gratka dla miłośników gatunku – kilkaset stron opowiadań polskich autorów, uznanych i debiutantów. Podobnie jak w przypadku tomu pierwszego, Mechaniczna Kulturacja z radością obejmuje pozycję swoim patronatem. Publikację będzie można pobrać za darmo ze strony fantazmaty.pl.

Fantazmaty. Tom II to zbiór dwudziestu opowiadań napisanych przez różnorodne grono autorów, zarówno tych debiutujących, jak i doświadczonych w literackich bojach. To entuzjaści science fiction, fantasy, postapokaliptycznych scenariuszy i horrorów. Poprowadzą Was przez gorące piaski pustyń, wypełnione wiatrem ruiny i lodowate przestrzenie kosmosu. Pozwolą, z grzbietów niezwykłych wierzchowców i wnętrz lśniących statków kosmicznych, oglądać pełne magii, technologii i paranormalnych wydarzeń światy. Pozwolą Wam wejść w skórę zwykłych ludzi, jak i spojrzeć oczami maszyn.

To kolorowy, pełen wyrazistych pomysłów i oślepiający oryginalnymi kreacjami kalejdoskop. To wir porywający czytelnika w kolejne, coraz bardziej przesuwające granice wyobraźni, światy. Możecie być pewni jednego – każdy z elementów tego fantastycznego tygla jest perfekcyjnym, starannie dopracowanym i wartym poznania fantazmatem.

Opowiadania, które znalazły się w publikacji:

Baśń o Łowcy – Marcin Moń
Iskra z Edry – Maria Zdybska
Dom – Anna Hrycyszyn
Budzenie zmarłych – Filip Laskowski
Bajka o głupim Jasiu – Anna Grzanek
Niezwykła kobieta – Dagmara Adwentowska
Nedd – Daniel Nogal
Imię – Maciej Oleszek
Jam Jest – Michał Sobociński
Ciemność i lustro – Artur Laisen
Zofia i korzenie – Anna Karnicka
Lot motyla – Magdalena Świerczek-Gryboś
Topiel – Natalia Wójcik
Rękojeść z masy perłowej – Maciej Musialik
Czarna mewa – Wojciech Boratyński
Nagroda wojownika – Sylwia Finklińska
Dziewczyny-maliny – Rafał Cuprjak
Zdrada w Schiverheim – Łukasz Trykowski
Dziewczyna z chlebem – Michał Studniarek
Incydent helenowski – Tomasz Krzywik

mecha1 Administrator