Dla DzieciKsiążkirecenzja książka

Święta Faustyna i Miłosierdzie Boże – recenzja

O świętej Faustynie zostało napisanych wiele ciekawych pozycji, które miały za zadanie przybliżyć nam postać świętej i kult Bożego Miłosierdzia. Autorką jednej z takich książek jest Ewa Czaczkowska. Jej biografa siostry z Łagiewnik stała się bestsellerem. Idąc za ciosem autorka ponownie wraca do osoby siostry Faustyny, tym razem w formie skierowanej do najmłodszych odbiorców. Święta Faustyna i Miłosierdzie Boże ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Emotikon.

Książka, jak sam tytuł sugeruje, traktuje o osobie świętej, która rozpropagowała na świecie kult Bożego Miłosierdzia. Nie jest to jednak typowa biografia. Autorka kreśli raczej opowieść o współczesnej rodzinie, którą poznajemy w czasie podróży do krakowskich Łagiewnik. Bohaterami są Antoś, Helenka i ich rodzice. W czasie podróży bohaterowie spotykają ludzi, którym pomagają i sami doświadczają pomocy innych. Na miejscu zaś spotykają tajemniczą zakonnicę, która oprowadza ich po zgromadzeniu.

Książka ta oprócz krótkiej i przystępnej historii opowiada nam o miłosierdziu Bożym. Na przykładach ukazuje nam czym ono jest i jak powinniśmy postępować, aby kierować się w życiu przesłaniem Jezusa. Autorka pisze o nadziei i ufności w boże plany, a także o poświęceniu dla innych.
Święta Faustyna i Miłosierdzie Boże to książka, która trafi z przesłaniem do każdego dziecka. Na prostych przykładach pokazuje istotę Boga Miłosiernego i jego służki świętej Faustyny, która nie tylko dała swoim życiem przykład miłosierdzia, ale przyczyniła się do rozpropagowania kultu na cały świat.

Święta Faustyna i Miłosierdzie Boże
Autorka: Ewa K. Czaczkowska
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: literatura dziecięca
Data wydania: 6 maja 2020

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.