komiksrecenzja komiks

Rat Queens. Tom 2 – Dalekosiężne macki N’Rygotha

Dalekosiężne macki N’Rygotha, czyli druga odsłona przygód szczurzych królowych, to gwarancja świetnej, niezobowiązującej rozrywki dla wszystkich miłośników fantasy w klimatach gier wideo oraz wyrazistych, pełnokrwistych bohaterek.

Podobnie jak w pierwszym tomie twórcy nie idą na kompromisy, od początku do końca stawiając na ostrą jazdę bez trzymanki, mieszając obrazową przemoc z humorem. Można nawet odnieść wrażenie, że w tym tomie posuwają się jeszcze dalej, epatując nagością zarówno w żeńskim jak i męskim wydaniu, rzucając mięsem w co drugim dialogu i wreszcie serwując czytelnikom prawdziwą rysunkową rzeźnię obfitującą w przedziurawianie na wylot, ucinanie głów i wydłubywanie oczu. Słowem: seks, przemoc i ostra zabawa. Plus świetne ilustracje Stjepana Sejića, który musiał zastąpić Roca Upchurcha oskarżonego o przemoc domową…

Dość powiedzieć, że ten tom rozpoczyna się po gigantycznej imprezie, po której wszyscy mają wyjątkowego kaca, nie każdy wie, z kim właściwie spędził noc, a jeden z posągów w Palisadzie został pozbawiony kamiennego… penisa. Żarty jednak na bok, bo na niebie zaczynają pojawiać się dziwne macki i stwory rodem z Lovecrafta, do czego też nawiązuje podtytuł tego tomu. Tutaj podpowiem tylko, że w trakcie lektury warto mieć na podorędziu pierwszą część serii, bowiem wracają bohaterowie, którzy w poprzedniej odsłonie odegrali jakąś rolę i nie spodziewałem się ich więcej zobaczyć, tymczasem są kluczowi także dla tej fabuły.
Zasługą drugiego tomu jest przede wszystkim rozwinięcie losów bohaterek. Oprócz krwawej jatki, otrzymujemy wreszcie nieco psychologicznego zaplecza dla postaci, dzięki czemu przestają już być jedynie seksownymi panienkami kopiącymi tyłki, lecz mają czytelnikowi do zaoferowania coś więcej. Każda z naszych czterech protagonistek dostaje trochę miejsca, by poznać ich przeszłość, także dzięki retrospekcjom.

W pierwszym tomie ich różnorodność wynikała przede wszystkim z przynależności rasowej i rolą pełnioną w drużynie. Krasnolud, mag itp itd. Teraz dodatkowo są to dziewczyny z różnorodną, ciekawą osobowością, przez co relacje między nimi są jeszcze barwniejsze i jeszcze bardziej angażujące. Bardziej od fabuły, która nadal po prostu pełni rolę posuwania akcji naprzód. Drugi tom Rat Queens to jeszcze większa dawka dobrej zabawy opartej na przygodach czterech różnorodnych i charakternych bohaterek.

Rat Queens tom 2: Dalekosiężne macki N’Rygotha
Autor: Kurtis J. Wiebe
Rysunki: Roc Upchurch, Stjepan Sejić
Gatunek: fantasy
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Data premiery: 14 lutego 2018

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Filmowy malkontent. W kinie docenia wyrazisty styl. Uwielbia kino Tima Burtona, Guillermo del Toro czy Wesa Andersona.

Krzysztof Strzelecki

Filmowy malkontent. W kinie docenia wyrazisty styl. Uwielbia kino Tima Burtona, Guillermo del Toro czy Wesa Andersona.