filmnews film

Król Artur, Twierdza, Amityville – filmowy maj na FOX

Stacja FOX Polska zapowiedziała majową ramówkę filmową. Wszyscy fani sensacji, dramatów, akcji, thrillerów, czy horrorów znajdą coś dla siebie! Wśród filmowych hitów znajdą się takie produkcje jak: Amityville, Krzyk 3, Król Artur, Egzorcysta: Początek, Twierdza, czy Air Force One. To jednak nie wszystko, bo majówkę będzie można spędzić też ze służbami ratowniczymi z serialu 9-1-1!

JESTEM NUMEREM CZTERY
PONIEDZIAŁEK 30 KWIETNIA O GODZ. 15:00

Głównym bohaterem filmu jest John Smith – pozornie zwyczajny, młody mieszkaniec jednego z miasteczek w USA, Ohio. W rzeczywistości jest to jednak uciekinier z pogrążonej w wojnie planety Lorien. Na miejscu spotyka Sarę Hart, dziewczynę miejscowej gwiazdy footballu – rodzi się między nimi uczucie. Wkrótce para znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na jaw wychodzi, że John jest jednym z dziewięciu uciekinierów z tajemniczej planety, którzy są ścigani przez bezlitosnego wroga. By uniknąć śmierci, mężczyzna będzie musiał użyć swych niezwykłych mocy i zjednoczyć siły z pozostałymi zbiegami.
AMITYVILLE
ŚRODA 2 MAJA O GODZ. 00:10

Bohaterami filmu Amityville są członkowie rodziny Lutzów, którzy postanawiają przenieść się na Long Island i zamieszkać w ogromnym domu. Posiadłość ta jednak ma swoją mroczną tajemnicę. W 1974 roku Ronald DeFeo dopuścił się w nim okrutnej zbrodni, zabijając swoich rodziców i czworo rodzeństwa. Lutzowie nie przejmują się jednak tą historią i decydują się tam zamieszkać. Jednak już po miesiącu uciekają przerażeni z domu, ponieważ są przekonani, że posiadłość została opanowana przez demony.

KRZYK 3
ŚRODA 2 MAJA O GODZ. 22:55

Bohaterką filmu jest Sidney Prescott, która żyje w samotności i odosobnieniu, odkąd dwa razy stała się celem maniakalnego zabójcy. Dziewczyna stara się na nowo poukładać sobie życie, udzielając telefonicznych porad kobietom, które potrzebują pomocy. Lecz historia dopiero nabiera mrocznych odcieni! Na planie „Ciosu 3”, którego fabuła oparta jest na historii głównej bohaterki, dochodzi do tajemniczych morderstw aktorów. Ginie także Cotton Weary. Bohater znany z dwóch pierwszych części produkcji, który został niesłusznie oskarżony o zabójstwo matki Sidney Prescott. Detektyw Mark Kincaid oraz policjant Dewey i dziennikarka Gale Weathers, którzy tak jak Sidney, uniknęli śmierci spod ręki mordercy, chcą odkryć, kto kryje się za tymi zbrodniami. Dochodzenie doprowadzi ich do odkrycia mrocznej przeszłości matki Sid.

PATROL
CZWARTEK 3 MAJA O GODZ. 14:30

Patrol to opowieść o pracy ratowników ze Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Oficer Ben Randall (Kevin Costner) nie potrafi uporządkować własnego życia. Jego małżeństwo się rozpadło, a w dodatku obwinia się za śmierć, którą jego koledzy ponieśli podczas jednej z akcji. To wszystko może spowodować utratę przez niego pracy. Dowódca daje Randallowi ostatnią szansę – ma prowadzić trwające 18 tygodni szkolenie dla młodych rekrutów. Ben bardzo szybko okazuje się postrachem ośrodka treningowego. Jego uwagę zwraca Jake Fischer (Ashton Kutcher), który mimo, że zapowiada się obiecująco, z jakiegoś powodu nie umie podporządkować się rygorom pracy zespołowej. Mężczyzna domyśla się, że chłopak ma za sobą jakieś tragiczne przejścia. Pomaga uporać się chłopakowi z przeszłością i dzięki temu jego życie na nowo nabiera sensu.

KRÓL ARTUR
PIĄTEK 4 MAJA O GODZ. 14:40

Akcja Króla Artura rozgrywa się w V wieku naszej ery, w momencie, gdy nadchodzi kres zachodniej części Cesarstwa Rzymskiego. Siedemnastu zasłużonych rycerzy Okrągłego Stołu wraca z trudnej 15-letniej misji po obiecaną wolność. Dostają jednak ostatnie zadanie – muszą dotrzeć do pewnego mężczyzny przed Saksonami. Przypadkowo odnajdują pewną dziewczynę – Ginewrę z plemion Piktów i Celtów. Dziewczyna chce przekonać Artura o destrukcyjnej potędze Rzymu i namówić go do walki przeciwko Saksonom. Oznaczałoby to jednak przyłączenie się do czarodzieja Merlina, którego Artur obwinia o śmierć własnej matki.

XXX
NIEDZIELA 1 KWIETNIA O GODZ. 23:10

EGZORCYSTA: POCZĄTEK
ŚRODA 9 MAJA O GODZ. 22:55

TWIERDZA
SOBOTA 12 MAJA O GODZ. 22:00

AIR FORCE ONE
ŚRODA 16 MAJA O GODZ. 22:55

SERIAL 9-1-1
PONIEDZIAŁEK 30 KWIETNIA O GODZ. 17:20 (2 odcinki)
WTOREK 1 MAJA O GODZ. 17:20 (2 odcinki)
ŚRODA 2 MAJA O GODZ. 17:20 (2 odcinki)
CZWARTEK 3 MAJA O GODZ. 17:20 (2 odcinki)
PIĄTEK 4 MAJA o GODZ. 17:20 (2 odcinki)

mecha1 Administrator