KsiążkiKsiążki nowości

Marcowe zapowiedzi wydawnictwa Albatros

MANITOU (THE MANITOU)
Autor: Graham Masterton
Data premiery: 7 marca 2018

Klasyka horroru. Nowy Jork, czasy współczesne. Do świata żywych powraca po trzystu latach duch największego indiańskiego szamana, Misquamacusa, by dokonać zemsty za dusze swoich braci. Odrodzony w ciele młodej dziewczyny, Karen Tandy, próbuje sprowadzić z przeciwnej strony bytu inne demony. W szpitalu na Manhattanie rozpętuje się walka tytanów, która może pochłonąć całą ludzkość. W przerażających okolicznościach giną ludzie. Jasnowidz Harry Erskine z pomocą indiańskiego szamana, Śpiewającej Skały, podejmuje walkę ze starożytną magią i siłami nadprzyrodzonymi.

 

ZEMSTA MANITOU (REVENGE OF THE MANITOU)
Autor: Graham Masterton
Data premiery: 7 marca 2018

Klasyka horroru, kontynuacja kultowego MANITOU. Niepokonany Misquamacus powraca, by dokonać krwawej zemsty. Wcielony w ośmioletniego chłopca zapowiada, że w dniu ciemnych gwiazd odrodzi się dwudziestu dwóch szamanów. Z pomocą indiańskich bogów, za każdego Indianina, który kiedykolwiek zginął z rąk białych, szamani zabiją jednego człowieka białej rasy. I znowu przeciwnikiem Misquamacusa jest jasnowidz Harry Erskine…

 

DZIEWCZYNA WE MGLE (LA RAGAZZA NELLA NIEBLA)
Autor: Donato Carrisi
Data premiery: 14 marca 2018

MAŁE WŁOSKIE MIASTECZKO SKRYWA MROCZNĄ TAJEMNICĘ.
CZY TO MOŻLIWE, ŻEBY MŁODA DZIEWCZYNA PO PROSTU ROZPŁYNĘŁA SIĘ WE MGLE?
CO TAK NAPRAWDĘ SIĘ Z NIĄ STAŁO?
Detektyw Vogel zrobi wszystko, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia. Kiedy dziennikarze z całego kraju zjeżdżają do prowincjonalnego miasteczka, zasypując jego mieszkańców pytaniami, Vogel jest pewien, że w ogólnym zamieszaniu uda mu się trafić na jakiś trop.
Wskazówki okazują się jednak mylące, fałszywe ślady tylko oddalają go od prawdy, a leżące na uboczu górskie miasteczko wydaje się zdecydowanie bardziej mroczne, niż można by przypuszczać…

KSIĄŻKA MIESIĄCA TYGODNIKA „SUNDAY TIMES”, KTÓRA ZACHWYCI FANÓW KLIMATYCZNYCH WŁOSKICH KRYMINAŁÓW DONNY LEON.
PONAD TRZY MILONY KSIĄŻEK SPRZEDANYCH NA CAŁYM ŚWIECIE!
W KWIETNIU DO KIN TRAFI EKRANIZACJA POWIEŚCI W REŻYSERII DONATO CARRISIEGO!

 

ONA TO WIE(ELLA LO SABE)
Autor: Lorena Franco
Data premiery: 14 marca 2018

Thriller hiszpańskiej autorki w niczym nieustępujący Dziewczynie z pociągu.
CZY RZECZYWIŚCIE WIECIE, KIM SĄ BLISCY WAM LUDZIE?
Spokojne osiedle pod Barceloną. Ignorowana przez męża, uzależniona od alkoholu i środków uspokajających Andrea spędza całe dnie na obserwowaniu przez okno życia sąsiadów. A zwłaszcza idealnego małżeństwa mieszkającego po drugiej stronie ulicy.
Beznadziejną rutynę przerywa zniknięcie sąsiadki z naprzeciwka. Alkohol i tabletki to nie najlepsze połączenie. Andrea nie może mieć pewności, czy to, co widzi i słyszy, rzeczywiście się dzieje, czy rodzi się w jej zamroczonym umyśle. A może to wytwór fantazji niespełnionej pisarki?
Mimo to chce odkryć prawdę. Nawet wtedy, gdy sama zaczyna się czuć coraz bardziej zagrożona. Zwłaszcza wtedy.

 

CUDOWNY CHŁOPAK i JA: TRZY CUDOWNE HISTORIE (AUGGIE AND ME)
Autor: R.J. Palacio
Data premiery: 14 marca 2018

„Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie” pozwala czytelnikom spojrzeć na świat Auggiego z trzech nowych punktów widzenia. Czytelnicy widzą go oczami Juliana, szkolnego rozrabiaki; Christophera, najstarszego przyjaciela; i Charlotte, nowej koleżanki. Te trzy opowieści dopełniają historię niezwykłego chłopca, jakim jest August Pullman. Są szczególnie cenne dla tych, którzy wciąż jeszcze nie chcą rozstać się z Auggiem i mają ochotę na kilka nowych opowieści o wyzwaniach codzienności i triumfie przyjaźni. Z powodu choroby genetycznej, August (Auggie) Pullman urodził się ze zdeformowaną twarzą, przez co dotąd nie chodził do szkoły.Rozpoczynając naukę w szkole podstawowej, od razu w piątej klasie, Auggie nie pragnie niczego więcej, ponad to, by traktowano go jak zwykłe dziecko. Ale nowi szkolni koledzy nie mogą przecież zignorować jego niezwykłego wyglądu…

Cudowny chłopak od przeszło pięciu lat utrzymuje się na liście bestsellerów „New York Timesa” (przez ponad 140 tygodni zajmował pierwsze miejsce). Otrzymał wiele krajowych i międzynarodowych nagród, w tym tytuł jednej ze 100 najlepszych książek dla młodzieży wszech czasów według magazynu „Time” (w styczniu 2015 roku), trafił też na listę 100 hitowych bestsellerów „USA Today”. Ekranizacja Cudownego chłopaka z Julią Roberts, Owenem Wilsonem i Jacobem Tremblayem w rolach głównych trafi do polskich kin 19 stycznia 2018 roku.

 

KRWAWE ŚWIĘTO (SACRIFICE)
Autor: Paul Finch
Data premiery: 16 marca 2018

Kiedy w Noc Guya Fawkesa zamiast kukły spalono żywcem mężczyznę, wydaje się, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ale po odnalezieniu w walentynki dwojga młodych ludzi z przestrzelonymi sercami trudno uwierzyć, że zakochanych trafiła strzała Amora… Wygląda na to, że Kalendarzowy Zabójca rozpoczął swe łowy. Detektyw Mark „Heck” Heckenburg jest na jego tropie. Ofiar stale przybywa, a ciążąca na Hecku presja ze strony opinii publicznej spędza mu sen z powiek. Musi odnaleźć zabójcę, zanim ten uderzy po raz kolejny.

 

DELIKWENTKI (GUILTY WIVES)
Autor: James Patterson
Data premiery: 16 marca 2018

Abbie Elliot i jej trzy najlepsze przyjaciółki opuszczając pokład prywatnego helikoptera, wkroczyły do najbardziej luksusowego i pełnego przepychu hotelu, w jakim kiedykolwiek miały okazję nocować. Z okien ich luksusowego apartamentu widać zachwycające Monte Carlo. Nic więc dziwnego, że z miejsca zakochują się w słońcu, basenie i wykwintnym menu hotelowej restauracji. Przez cztery cudowne dni mogą żyć życiem kogoś innego. Zatłoczone nocne kluby, w których zabawa nigdy się nie kończy, oraz największe na świecie kasyna to mekka dla wszystkich pragnących zaszaleć. Abbie trafia do raju, który oferuje jej najlepszą rozrywkę.

Gdy nazajutrz o poranku kobieta budzi się na jachcie otoczonym przez policję, wie, że stało się coś strasznego. Abbie, Winnie, Serena i Bryah zostają aresztowane i postawione w stan oskarżenia. Wakacje życia, na które tak bardzo czekały, staną się najtrudniejszą walką, jaką przyjdzie im stoczyć.
Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.