KsiążkiKsiążki nowości

Festiwal Stacja Literatura 2019 (premiery książek)

Wielkimi krokami zbliża się śląski festiwal Stacja Literatura – impreza pełna literackich premier. Organizowane w Kotlinie Kłodzkiej wydarzenie odbędzie się w tym roku w dniach 12-15 września. W programie atrakcje z udziałem polskich i zagranicznych autorów. Swoje premiery będzie miało 19. książek.

W CETiK-u w Stroniu Śląskim rozegra się dziesięć wydarzeń z udziałem krajowych i zagranicznych autorów. W Siennej przewidziano sześć wieczornych imprez: trzy Live Sety z „Wierszem i opowiadaniem doraźnym 2019” oraz cykl Family Meeting z eventami przygotowanymi przez Instytut Kultury Miejskiej z Gdańska, Staromiejski Dom Kultury z Warszawy oraz Fundację Rodziny Kochańskich.

Premiery książek:

12 września:
– godz. 15 – „Kroniki ukrytej prawdy” (Pere Calders), „Sroga zima” (Raymond Queneau) oraz „Biblia i inne historie” (Péter Nádas)
– godz. 21 – almanach: Wiersze i opowiadania doraźne 2019

13 września:
– godz. 12 – „Grymasy” Anny Podczaszy
– godz. 12 – almanach: Połów. Poetyckie debiuty 2018
– godz. 15 – „Samotność przestrzeni” (Emily Dickinson), „Santarém” (Elizabeth Bishop), „Nie gódź się” (Patti Smith)
książki poetyckie: „Naworadiowa” Kacpra Bartczaka, „Pamięć rozmawia z wiatrem” Romana Honeta, „Transparty” Niny Manel oraz „Stelle” Bianki Rolando
„Waruj” Joanny Łańcuckiej i Joanny Mueller

14 września:
książki poetyckie: „Animalia” Anny Adamowicz, „Kalendarz majów” Konrada Góry, „Chyba na pewno” Jakuba Pszoniaka i „Ikonoklazm” Jana Rojewskiego.
„Mordercze ballady” Marty Podgórnik.

mecha1 Administrator