filmnews film

Lady Bird i Plan B przedpremierowo w Kinie Atlantic

19, 21 i 23 stycznia w Kinie Atlantic (Warszawa, ul. Chmielna 33) odbędą się przedpremierowe pokazy filmu Lady Bird z Saoirse Ronan w roli głównej. Z kolei 24 stycznia o godz. 18 zobaczymy film Plan B.

Lady Bird to laureat dwóch Złotych Globów – dla najlepszego filmu (komedia/musical) oraz dla najlepszej aktorki (Saoirse Ronan). To zderzenie humoru i patosu, które przenikają się w relacji dwóch silnych kobiet – matki i jej dorastającej córki.

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Warto wspomnieć, że bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki.

Seanse: 19 stycznia (godz. 18.30), 21 stycznia (godz. 20.10), 23 stycznia (godz. 18.30). Bilety: 25/31 zł.

Plan B – Film o miłości. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.

Seans: 24 stycznia (godz. 18.00). Bilety: 28/35 zł. Po seansie odbędzie się rozmowa z reżyserką Kingą Dębską oraz coachem Tatianą Mindewicz-Puacz.

mecha1 Administrator