filmnews film

Premiery Filmowe 22.12.17

Od jutra na ekrany polskich kin wkraczają nowe premiery filmowe, wśród nich film Florida Project, za który Willem Dafoe może otrzymać nominację do Oscara.

Bękarty, reż. Lawrence Sher

bękarty

Ciepła komedia o bliźniakach, którzy niespodziewanie dowiadują się, że matka okłamywała ich w sprawie śmierci ojca. Bracia wyruszają, aby go odnaleźć. W rolach głównych: Owen Wilson, Ed Helms, J.K. Simmons, Christopher Walken i Glenn Close.

Dżungla, reż. Greg McLean

Oparty na faktach dramat przedstawiający losy ludzi, którzy zwiedzając Amerykę Południową decydują się na podróż z tajemniczym przewodnikiem przez dżunglę. W roli głównej występuje Daniel Radcliffe. Gdzieś na drugim planie znajdziemy także polskiego aktora Jacka Komana.

Florida Project, reż. Sean Baker

Historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley, próbujących ułożyć sobie życie w tanim motelu na obrzeżach najszczęśliwszego miejsca na świecie – Disneylandu.

Magiczna zima Muminków, reż. Ira Caprelan

muminki

Polsko-fińska koprodukcja animowana na podstawie słynnej prozy Tove Jansson. Powracamy do świata Muminków, którzy będą musieli stawić czoła pierwszej zimie. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Czy Muminki będą niewyspane?

Pitch Perfect 3, reż. Kay Cannon

pitch perfect

Trzecia część hitu z 2012 roku. Po sukcesie podczas Mistrzostw Świata dziewczyny z The Barden Bellas odkrywają, że niełatwo będzie żyć z muzyki. Co więcej, każda z nich idzie w swoją stronę.

Powrót do Montauk, reż. Volker Schoendorff

powrót do montauk

Niemiecki dramat przedstawiający losy pisarza, Maxa Zorna, który w trakcie trasy promującej jego książkę w Nowym Jorku spotyka kobietę, której nigdy nie zapomniał. Wspólnie spędzają weekend. W roli głównej Stellan Skarsgard.

W głąb lasu, reż. Gilles Marchand

w głąb lasu

Dwaj bracia wyruszają razem z ojcem w głąb rozległego lasu. To wyprawa, której nigdy nie zapomną.

 

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.