filmnews film

„Syn Królowej Śniegu” będzie wyświetlany w Indiach

Indyjska publiczność będzie miała okazję obejrzeć najnowszy film Roberta Wichrowskiego. Syn Królowej Śniegu zostanie pokazany na 16 edycji Pune International Film Festival wśród ponad 200 filmów z 91 państw.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pune (PIFF) jest jednym z największych indyjskich festiwali filmowych. Odbywa się corocznie od 2002 roku i przyznaje nagrody w trzech kategoriach – Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Reżyser Międzynarodowy oraz Najlepsze Film w języku Marathi.

Syn Królowej Śniegu opowiada historię siedmioletniego Marcina (Maciej Bożek), spragnionego miłości i ciepła, który dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od niełatwej rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty.

Damian Drabik Administrator

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.