Batman. Death Metal. Tom 3 – recenzja

Konflikt Batmana, który się śmieje z pozostałymi superbohaterami wchodzi w kolejną fazę. Bohaterowie przechodzą do kontrataku, lecz przyszłość ich planu nadal nie jest pewna. Tom trzeci, nad którym pieczę nadal sprawuje Scott Snyder, do kupienia jest wraz z innymi komiksami na stronie internetowej księgarni Tania Książka.

Tom trzeci bezpośrednio kontynuuje wydarzenia z poprzednich części. Batman, Superman i Wonder Woman trafili do mrocznych uniwersów, wzorowanych na Kryzysach, których kiedyś byli częścią. Nie udało się im ich powstrzymać, ale zyskali nowego sojusznika. W tym samym czasie Nightwing wraz z pozostałymi członkami Tytanów wyrusza na niebezpieczną misję zniszczenia Tronu Perpetui. Po drodze przyłącza się do nich sam Lex Luthor, który zdradzony przez Perpetue za wszelką cenę chce się zemścić.

W międzyczasie spotykamy kolejne wcielenia Batmana, z różnych mrocznych uniwersów. Pierwszym jest Łowca Umysłów, czyli Bruce Wayne, który w swoim świecie wstrzyknął sobie DNA Marsjańskiego Łowcy. Ciekawą opcją jest również Batman, który połączył swoje DNA z Czarnianinem, stając się Batmanem Kurdebele. Ostatecznie bohaterowie konfrontują się z olbrzymim robotem przypominającym Batmana, mającym jego świadomość i zawierającym skuteczną broń przeciwko każdemu z superbohaterów.

Trzeci tom nadal przepełniony jest niekonwencjonalnymi historiami, które zaskoczą każdego czytelnika. Snyder stawia głównie na epickość i rozmach. Nie można mu zarzucić braku pomysłu i wyobraźni. Pytanie tylko, gdzie jest granica, która pokazuje sensowność tych historii. Już teraz można zarzucić twórcom, że z całości wyłania się mocno przekombinowany obraz.

Od strony graficznej jest naprawdę dobrze. Poszczególni twórcy kreują mroczne postacie, które idealnie wpasowują się w tę pokręconą historię. W większości twórcy stawiają na szczegóły, ale tylko te z pierwszego planu. Mowa oczywiście o postaciach, które potrafią wzbudzać lęk i przerażenie. Poza tym wrażenie robi spora galeria okładek, na której pojawia się każdy z bohaterów.

Tom trzeci Death Metal nadal utrzymuje stylistykę poprzednich części. Twórcy poza rozwojem fabuły nie wprowadzają tu żadnych zmian. Im bardziej dziwnie tym lepiej, a dziej się tu naprawdę sporo. Właśnie przez to historia ta będzie miała tyluż samo fanów co przeciwników. Na pewno nie wolno do niej podchodzić zbyt poważnie, a lekkie przymrożenie okaz pozwoli nam dobrze się bawić podczas lektury.

Batman. Death Metal. Tom 3
Seria: Batman Metal
Twórcy: Scott Snyder, James Tynion IV, Joshua Williamson, Peter J. Tomasi, Tony Patric, Bryan Hill, Greg Capullo, Francis Manapul, i inni
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: komiks, superbohaterowie
Data wydania: 23 marca 2022

Batman. Death Metal. Tom 3 dostępny jest do kupienia na Tania Książka

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.