Splat!Film Fest – krwawy festiwal filmowy już po raz 5! (program)

Już po raz 5. zostanie zorganizowany jeden z najlepszych krwawych festiwali filmowych na świecie – Splat!Film Fest. Zapoczątkowany w Lublinie z inicjatywy Moniki Stolat festiwal w tej chwili odbywa się również w Warszawie. Przed nami dwa tygodnie wyjątkowych filmowych wrażeń. 

W dniach 2-8 grudnia festiwal odbywał się będzie w Warszawie (Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki), natomiast od 9 do 15 grudnia impreza przeniesie się do Centrum Kultury w Lublinie. W dniach 2-8 grudnia festiwal odbywał się będzie w Warszawie (Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki), natomiast od 9 do 15 grudnia impreza przeniesie się do Centrum Kultury w Lublinie. 

Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, mroczne kino arthouse’owe, jak również filmy wymykające się łatwym klasyfikacjom), które miały swoje światowe premiery m.in. na festiwalach w Cannes, Toronto, Wenecji, Berlinie, Sundance czy Sitges. A wszystko w niezwykłej oprawie.

W ciągu dotychczasowych edycji Splat!FilmFest szybko stał się najważniejszym wydarzeniem w Polsce poświęconym szeroko rozumianemu horrorowi i kinu gatunkowemu, zdobywając bardzo pozytywne recenzje krytyków, mediów, współorganizatorów i wielką sympatię widzów. 

Bilety dostępne m.in. na portalu evenea.pl.

Splat!Film Fest – Program Warszawa

2 grudnia:

19:00 – 21:32 BACURAU22:00 –23:51 COLOR OUT OF SPACE

3 grudnia:

Sala 1:

18:10 – 19:47 WIWARIUM

20:15 – 21:45 CIEŃ OJCA

22:15 – 23:05 KOSMICZNE MASZYNY (Q&A)

Sala 2:

18:00 – 19:23 HORROR NOIRE: HISTORIA CZARNEGO HORRORU

20:00 – 21:41 KONKURS MÉLIÈS D’ARGENT 

4 grudnia:

Sala 1:

19:30 – 21:05 WSPOMNIENIA: GENEZA „OBCEGO”

21:30 – 22:47 DEERSKIN

Sala 2:

19:00 – 20:33 W WICI SZALEŃSTWA

21:00 – 22:37 MROCZNE SPOTKANIE

5 grudnia:

Sala 1:

18:00 – 19:35 TAM GDZIE TRAWA JEST BARDZIEJ ZIELONA

20:00 -21:36 SYNCHRONIC

22:10 – 23:58 PIERWSZA MIŁOŚĆ
Sala 2:

17:30 – 19:09 KRZYCZ, KOCHANA: MÓJ KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW

19:40 – 21:07 SZKÓŁKA PRZETRWANIA

21:40- 23:03 MUTANT BLAST
Sala 6:

19:00 – 20:27 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH I 

6 grudnia:

Sala 1:

16:00 – 17:37 WIWARIUM

18:10 -19:43 COME TO DADDY

20:15 – 21:59 W OBRONIE WŁASNEJ

22:30 – 00:20 NOCNA ZMIANA
Sala 2:

15:00 – 16:11 HOLOKAUST DEODATO

16:45 – 18:28 PUDEŁKO ZE STRACHAMI

19:00 – 19:50 KOSMICZNE MASZYNY

20:30 – 22:03 NIESAMOWICIE KRÓTKI WEEKEND

22:35 – 00:04 POTWORNA IMPREZA
Sala 6:

18:00 – 19:29 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH II

7 grudnia:

Sala 1:

13:00 – 14:18 KLAUN WRINKLES

15:00 – 16:48 PIERWSZA MIŁOŚĆ

17:15 – 20:10 ZŁOTA RĘKAWICZKA

20:45– 22:21 KWANTUM KRWI

22:50 – 00:41 COLOR OUT OF SPACE
Sala 2:

14:30 – 16:00 FALA

16:30- 18:15 MOPE

18:45 – 20:21 SYNCHRONIC

21:00 – 22:22 W KAMIENIOŁOMIE

22:50- 00:22 I TY MOŻESZ BYĆ MORDERCĄ

8 grudnia:

Sala 1:

15:00 – 16:36 GDZIE NIE PADA CIEŃ

17:10 – 18:50 DICK LONG NIE ŻYJE

19:20 – 20:59 W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA

21:30 – 23:15 WŚCIEKŁOŚĆ
Sala 2:

14:30 – 15:58 PRZYGODY MŁODEGO WILKOŁAKA

16:30 – 18:05 TAM GDZIE TRAWA JEST BARDZIEJ ZIELONA

18:35 – 19:58 W SKÓRACH DEMONA

20:30 – 22:13 PUDEŁKO ZE STRACHAMI
Sala 6:

14:00 – 15:00 PANEL DYSKUSYJNY: REMAKE’Y, SEQUELE PO LATACH I REBOOTY KLASYCZNYCH SLASHERÓW – JAK ZROBIĆ TO DOBRZE?

Splat!Film Fest – Program Lublin

9 grudnia:

19:00 – 21:32 BACURAU (OTWARCIE FESTIWALU)

22:00 – 23:32 I TY MOŻESZ BYĆ MORDERCĄ

10 grudnia:

18:15 – 19:38 HORROR NOIRE: HISTORIA CZARNEGO HORRORU

20:00 – 21:44 W OBRONIE WŁASNEJ

22:15 – 23:45 CIEŃ OJCA

11 grudnia:

16:00 – 17.28 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH I 

18:00 – 19:37 MROCZNE SPOTKANIE

20:00 – 21:17 DEERSKIN

21:45 – 23:20 WSPOMNIENIA: GENEZA „OBCEGO”

12 grudnia:

16:45 – 17:45 WYKŁAD: TA ZABAWA NIE JEST DLA DZIEWCZYNEK? KOBIETY W POCZĄTKACH KINEMATOGRAFII (SALA CZARNA)

18:15 – 19:33 KLAUN WRINKLES

20:00 – 21:45 MOPE

22:20 – 23:50 FALA

13 grudnia:

14:45 – 16:03 BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH II 

16:30 – 17:41 HOLOKAUST DEDOATO

18:15 – 19:42 SZKÓŁKA PRZETRWANIA

20:15 – 21:51 KWANTUM KRWI

22.20 – 00:05 WŚCIEKŁOŚĆ

14 grudnia:

14.30 – 16.03 W WICI SZALEŃSTWA

16:30 – 18:09 W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA

18:40 – 20.13 COME TO DADDY

20.40 – 22.02 W KAMIENIOŁOMIE

22.30 – 23:59 POTWORNA IMPREZA

15 grudnia:

13:00 – 14:28 PRZYGODY MŁODEGO WILKOŁAKA

15:00 – 16:23 W SKÓRACH DEMONA

17:00 – 18:40 DICK LONG NIE ŻYJE

19:15 – 20:51 GDZIE NIE PADA CIEŃ

21:20 – 23:10 NOCNA ZMIANA

Redakcja Recenzent
follow me