filmnews film

Informacja prasowa: „Szef Roku” hiszpańskim kandydatem do Oscara!

Hiszpańska Akademia Filmowa zadecydowała, że „Szef Roku” („El buen patrón”),  w reżyserii Fernando Leóna de Aranoy, z Javierem Bardemem w roli głównej, został hiszpańskim kandydatem do Oscara! Best Film jest polskim dystrybutorem filmu – planowana premiera w polskich kinach 3 grudnia.

Kontrkandydatami „Szefa Roku” były „Matki równoległe” Pedro Almodóvara  i „Mediterráneo” w reżyserii Marcela Barreny.

To trzeci po „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (oficjalna selekcja festiwalu  w Wenecji 2017) i „Poniedziałkach w słońcu” wspólny film wielokrotnie nagradzanego reżysera Fernanda Leóna de Aranoy oraz laureata Oscara© Javiera Bardema.

Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się  w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji.

„Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

Film miał światową premierę na MFF w San Sebastian.

BEST FILM

Redakcja Administrator