hotKsiążkiKsiążki nowości

Patronat Mechanicznej Kulturacji: „Rozstaje” Śląskiego Klubu Fantastyki

Już wkrótce światło dzienne ujrzy antologia opowiadań członków Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki „Logrus” – Rozstaje, będąca trzecim zbiorem w serii „Ścieżki wyobraźni”. Książka będzie miała swoją premierę podczas tegorocznego Polconu, który odbędzie się w sierpniu w Białymstoku. Mechaniczna Kulturacja objęła pozycję swoim patronatem.

W nowej antologii „Ścieżek wyobraźni” znajdą się opowiadania takich autorów, jak m.in.: Agnieszka Żak, Marta Magdalena Lasik, Alicja Tempłowicz, Anna Hrycyszyn, Krystyna Chodorowska i Marta Potocka. W skład Rozstajów wejdą następujące opowiadania:

– „W taniej służbie Jej Królewskiej Mości” Krystyny Chodorowskiej,
– „Wybór Anny” Małgorzaty Binkowskiej,
– „Teru Czerwona Pięść” Alicji Tempłowicz,
– „Mieszkańcy” Olgi Niziołek,
– „Splątanie” Marty Potockiej,
– „Morderstwo nad Saharą” Michała Niedźwiedzkiego,
– „Długo wyczekiwana samotność” Agnieszki Żak,
– „Kąt załamania” Jesiona Kowala,
– „Bajki do opowiedzenia” Marty Magdaleny Lasik,
– „Wiara” Anny Hrycyszyn.

Podobnie jak poprzednie antologie z serii „Ścieżki wyobraźni”, tom Rozstaje będzie sprzedawany w wersji papierowej podczas konwentów, a także w siedzibie Śląskiego Klubu Fantastyki w Katowicach (możliwy zakup na odległość). Egzemplarze wersji premierowej opatrzone zostaną autografami nominowanych do nagrody im. Janusza A. Zajdla autorek, Krystyny Chodorowskiej i Anny Hrycyszyn. Jesienią z kolei wyjdzie wersja ilustrowana.

Ponadto od dnia premiery możliwe będzie darmowe ściągnięcie e-booka (formaty mobi, epub oraz pdf).

– Podobnie jak w latach poprzednich nad przygotowaniem zbioru pracowaliśmy we własnym gronie. Mamy wśród nas redaktorów, korektorów, grafików a także osobę zajmującą się składem – opowiadają o projekcie jego organizatorzy z sekcji literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki „Logrus”.

mecha1 Administrator