„Tylko ludzie” – zwieńczenie trylogii Akta Temidy

Śpiący Giganci i Przebudzeni Bogowie zachwycili czytelników na całym świecie. Prawa do zekranizowania Śpiących gigantów zostały kupione przez studio filmowe Sony. Scenariuszem zajmuje się David Koepp, twórca scenariuszy do najbardziej spektakularnych hollywodzkich produkcji takich jak Jurassic Park, Spider-Man czy Mission Impossible.

Teraz przyszedł czas na zakończenie fascynującej i pobudzającej wyobraźnię serii o konfrontacji mieszkańców Ziemi z obcą cywilizacją. Tylko ludzie Sylvaina Neuvela, ostatni tom trylogii Akta Temidy to napisane z rozmachem połączenie thrillera, fantastyki i powieści przygodowej. Premiera już 8 maja.

W dzieciństwie Rose Franklin przypadkowo odkryła gigantyczną metalową rękę ukrytą pod ziemią w Południowej Dakocie. Kilkanaście lat później stanęła na czele zespołu, który w różnych miejscach na świecie wydobył spod ziemi pozostałe części ogromnego robota o najprawdopodobniej pozaziemskim pochodzeniu. Przyczyniła się do zażegnania ogólnoświatowego konfliktu oraz inwazji Obcych. Teraz, po niemal dziesięciu latach spędzonych na obcej planecie, dr Franklin wraca na Ziemię, której tym razem chyba już nic nie zdoła uchronić przed zagładą. Rose mimo wszystko podejmuje heroiczną próbę odbudowania dawnych więzi i stworzenie nowych sojuszy. To ostatnia szansa na ocalenie ludzkości.