KsiążkiKsiążki nowości

Nowości wydawnictwa Zysk: biografia Kimiego Raikkonena

Wydawnictwo Zysk prezentuje kolejne lutowe nowości, wśród nich m.in. emocjonującą biografię Kimiego Raikkonena, jednego z najwybitniejszych kierowców Formuły 1 wszech czasów.

25 lutego – Kimi Räikkönen jakiego nie znamy

Ta pasjonująca i porywająca biografia została stworzona przez Kariego Hotakainena. Fiński poeta i pisarz nie ma nic wspólnego z Formułą 1, co w tym przypadku stało się wielkim atutem. Hotakainen obserwuje Räikkönena z dystansu, dzięki czemu unika niepotrzebnego brązowienia postaci kierowcy.

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego, niż napisanie biografii kierowcy F1. Od zera do bohatera, prosta historia, która nie wymaga wielkiego nakładu pracy od autora, wystarczy używać wyświechtanych klisz – i sukces murowany.

Kimi Räikkönen jakiego nie znamy jest jednak zupełnie inną książką. O jej niebywałym sukcesie i odejściu od utartych schematów świadczą cyfry. Ukazała się w 2018 roku, w sierpniu. Sprzedało się prawie 200 000 egzemplarzy! W zaledwie pięć miesięcy biografia Räikkönena została najlepiej sprzedającą się książką w Finlandii w 2018…

11 lutego – Siła spokoju

„Siła spokoju” to opowieść oparta na życiu Dana Millmana, mistrza świata w gimnastyce akrobatycznej, który podróżuje w świat ciała i ducha, romantycznych i przerażających przygód, śmiechu i magii.

Dan jest uczniem college’u, przystojniakiem i uzdolnionym sportowcem, zdobywającym kolejne nagrody, jednak życie nie daje mu ani trwałego spokoju, ani satysfakcji. Pewnej nocy poznaje starszego mężczyznę, którego nazywa „Sokrates”. To przypadkowe spotkanie i wszystkie zdarzenia, które po nim nastąpiły, całkowicie odmieniły jego życie. Sokrates zostaje mentorem i duchowym przewodnikiem Dana na drodze miłującego pokój wojownika i uczy go jak prowadzić życie pełne radości i mądrości.

28 lutego – Kryminalne przypadki Matyldy

Kiedy Matylda zostaje porzucona przed ołtarzem, wszystkim, czego potrzebuje, jest odrobina samotności. Spotkanie z Władkiem, kolegą szkolnym, kończy się propozycją wprowadzenia się na jego zamek i Matylda decyduje się z niej skorzystać. Niestety, spokój nie jest jej pisany.

Sarni Dwór to zamek jak z koszmaru – wciąż słychać tajemnicze stukanie, kamienne schody skrzypią, drzwi się otwierają… Na domiar złego Matylda odkrywa trupa parobka, zwierzęta z dworskiego gospodarstwa zachowują się niepokojąco, a jej przyjaciółka ląduje w szpitalu. Komisarz policji okazuje się interesującym, aczkolwiek aroganckim mężczyzną, na którego urok Matylda nie potrafi być obojętna. Wydarzenia nabierają tempa, a nieboszczyków przybywa…

mecha1 Administrator