Pszczółka – recenzja

Pszczółka to krótka powieść graficzna, w której autorki ukazują kilka chwil z życia pszczelego roju. Historia jak i przekaz są bardzo proste. Chodzi o przedstawienie wagi istnienia pszczół. Zaczynamy od krótkiego opisu wyglądu, a następnie poznajemy pracę owadów. Oczywiście całość przedstawiona jest w sposób przystępny dla najmłodszych odbiorców.

Szkoda tylko, że sens istnienia pszczół nie do końca wynika z samej opowieści lecz raczej z posłowia, w którym autorki opowiadają o przekazie fabuły. Cała historia sprowadza się natomiast do świetnej zabawy i takie wrażenie może odnieść młody czytelnik.

Niemniej najmłodsi czytelnicy mogą z tej opowiastki wynieść np. możliwość oswojenia się z tym pożytecznym owadem. Pomaga w tym nie tylko przystępna szata graficzna stylizowana na pszczele barwy. Wszystko mieni się odcieniami brązu, żółci i złota, a przeplatane intensywną czernią. Obrazy, które przywodzą nam na myśl sielską krainę opatrzone są bardzo krótkimi i zwięzłymi i rymowanymi tekstami, które wpadają w ucho. Dla dziecka więc będzie to mała uczta dla oczu i uszu.
Pszczółka to może krótka opowieść i nie do końca przekazująca istotę tego, co autorki chciały ukazać, ale będąca świetną zabawą dla najmłodszych. Na pewno rymowany styl i mnóstwo zdrobnień spodoba się dzieciakom. Być może jednak tym, którzy zapoznają się z tą miodową opowieścią pszczółki latające na kwiatach już nie będą takie straszne i nie będą się kojarzyć z użądleniami, a raczej z miodem, kwiatami, pracą, ale i zabawą.

Pszczółka
Autorki: Kriesten Hall, Isabelle Arsenault
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Gatunek: powieść graficzna
Data wydania: 22 czerwca 2018

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu

 

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.