Lovecraft Escape – gra na smartfony w klimacie Lovecrafta

Gratka dla miłośników prozy Howarda Phillipsa Lovecrafta, jednego z najważniejszych przedstawicieli literatury grozy wszech czasów. Krakowskie studio Redi Games realizuje grę na smartfony opartą na prozie twórcy mitologii Cthulhu – Lovecraft Escape.

Twórcy zapewniają, że mają ambitne plany rozwoju. Co ma zagwarantować sukces? Aktywny udział graczy w powstawaniu kolejnych poziomów gry.

– W Ameryce w latach dwudziestych świat horroru jest absolutnie rządzony opowieściami Lovecrafta, pełnymi przerażających stworzeń z jego koszmarów sennych i wzmianek o Necronomiconie – utraconym grimoire, który zapowiada powrót inteligentnej rasy z innego wymiaru, a przede wszystkim przebudzenia najbardziej niebezpiecznych z nich – opisują grę jej pomysłodawcy.
Kiedy twórca staje się bohaterem jednej ze swoich opowieści, musi wyruszyć w podróż, która uratuje ludzkość przed zagładą. Gracz biegnie, pokonując kolejne poziomy, zbierając rytualne artefakty i umykając istotom, które zechcą go powstrzymać.

Studio Redi Games ma ambitne plany rozwoju gry w oparciu o inspiracje i sugestie graczy. Chcą również wykorzystywać platformy crowdfundingowe. Społeczność fanów Lovecrafta jest duża i zaangażowana, więc możemy spodziewać się ciekawego rozwoju wypadków.

Już teraz, na etapie testowania gry, można wyrazić swoją opinię. Wystarczy zapisać się na stronie www.redigames.com/lovecraft/#beta, by dostać dostęp do wersji BETA. Pełna wersja gry pojawi się w lutym.

Redakcja Recenzent
follow me

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.