Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Izabela Janiszewska. Ludzie z mgły – recenzja

Izabela Janiszewska powraca z kolejnym trzymającym w napięciu kryminałem. Autorka niesamowitej trylogii o przygodach dziennikarki, Larysy Luboń, tym razem także nie zawodzi. Ludzie z mgły to historia, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona, a do kupienia jest pośród innych nowości w sklepie TaniaKsiazka.pl.

Akcja zaczyna się od zniknięcia Alicji Jarosz w niedzielny, mglisty poranek. Na mieszkańców okolicznych miejscowości pada blady strach, gdyż nie jest to pierwsze zniknięcie, a miejsce to obrosło już legendą. Śledczy, którzy zajmują się tą sprawą robią co mogą, żeby odnaleźć dziewczynę. Niestety sprawa okazuje się bardzo trudna, szczególnie że wszyscy świadkowie mają coś do ukrycia, łącznie z prowadzącym tę sprawę policjantem.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy po dwóch miesiącach ma miejscu zaginięcia pojawia się człowiek z amnezją, którego nikt nie potrafi zidentyfikować. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ma na sobie wisiorek zaginionej dziewczyny. Problem w tym, że za żadne skarby świata nie wie jak wszedł w jego posiadanie. A może tylko udaje amnezję i sam rozgrywa swoją grę ze śledczymi.

Finał tej historii jest zaskakujący, choć żeby do niego dotrzeć trzeba przebrnąć przez gąszcz kłamstw, tajemnic i lokalnych legend, które potrafią wciągnąć bez reszty. Intryga, którą kreśli autorka jest mocna, wyrazista i potrafi wywołać ciarki na plecach. Tę historię pochłania się od razu. Ciężko się jest od niej oderwać, nim dojdziemy do zaskakującego i nieprzewidywalnego finału. Autorka kolejny raz potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Ludzie z mgły
Autorka: Izabela Janiszewska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 8 marca 2023

Książkę „Ludzie z mgły” znajdziecie w księgarni TaniaKsiażka.pl 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.