Death or Glory. Tom 2 – recenzja komiksu

Rick Remender już dawno przyzwyczaił swoich fanów do dość specyficznej rozrywki, jaką im serwuje. Nie ma u niego miejsca na sztampę, powielanie schematów czy zwyczajnie nudę. Z drugiej strony jego historie przepełnione są brutalnością, zakasującymi zwrotami akcji czy ostrą jazdą na krawędzi, szczególnie dobrego smaku. Nie inaczej jest w drugim tomie Death or Glory, który niedawno trafił do sprzedaży, nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

Bohaterką tej historii jest Glory, dziewczyna, która wychowała się wśród kierowców ciężarówek. Opiekuje się chorym ojcem, który potrzebuje przeszczepu wątroby aby dalej żyć. Aby zdobyć pieniądze na przeszczep okrada swojego byłego męża. Niestety nie ma zielonego pojęcia czym on się zajmuje. Okazuje się, że pracuje dla bardzo niebezpiecznych ludzi, handlującymi organami do przeszczepów. Gdy Glory uwalnia potencjalnych dawców, ściąga na siebie gniew gangsterów, którzy biorą ją i jej przyjaciół na celownik. Rozpoczyna się szalony i niebezpieczny z przestępcami i czasem.

Drugi tom przygód Glory to nadal kawał dynamicznej historii, która nie tylko pozytywnie zaskakuje kierunkiem rozwoju fabuły, ale mnóstwem czarnego humoru, popisów kaskaderskich i emocji. Remender bowiem pod płaszczykiem  rozrywkowej i mocno przerysowanej historii porusza problem handlu ludźmi i ich organami. Nad tą dynamiczną i pędzącą niczym bolid formuły 1 historią czuwa Bengal. W pierwszym tomie udowodnił, że w takich historiach czuje się jak ryba w wodzie. Teraz tylko potwierdza swoje umiejętności. W Death or Glory eksponuje samochody i pościgi w sposób kreskówkowy, ale przyjemny dla oka. Szybka historia znajduje idealne odzwierciedlanie w dynamicznych kadrach epatujących humorem, emocjami i stonowaną brutalnością.

Death or Glory to niezwykła historia o przyjaźni, więzach rodzinnych i poświęceniu, która porusza problem handlu ludźmi jak i bezduszności systemu, dla którego nie liczą się ludzie. Opowiedziana w sposób dynamiczny, ale i mocno przerysowany. Jednak dzięki temu dosadnie pokazuje skalę problemu i zwraca uwagę czytelnika na konkretne problemy. Poza tym przepełniona jest brutalnością i śmiercią. Ludzie giną tu niemal na każdej stronie. Choć krew nie leje się tu strumieniami, to zalewani jesteśmy stonowaną brutalnością, która nadaje swojego rodzaju wyrazistości tej historii i czyni z niej niezobowiązującą rozrywkę na wysokim poziomie.

Death or Glory. Tom 2
Cykl: Death or Glory
Twórcy: Rick Remender, Bengal
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, akcja
Data wydania: 26 maja 2021

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
 
 
 
https://nonstopcomics.com
 
 
 
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:
 
 
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.