Irisz Agócs. Nauka rysowania – kilka informacji o książce

Rysunek to podstawa. Chyba każde dziecko zanim zacznie pisać zajmuje się rysowaniem i kolorowaniem. Oczywiście nikt od razu nie jest mistrzem rysunku. Z drugiej strony jak mówi przysłowie: praktyka czyni mistrza. Jedną z form nauki jest oczywiście korzystanie z różnych poradników. Jednym z nich jest Nauka Rysowania. Zacznij od ziemniaczka, autorstwa Irisza Agócsa.

Autor udowadnia w niej, że większość zwierząt można narysować zaczynając od kreślenia najzwyklejszego ziemniaka. Po zapoznaniu się z tą książka przyznamy mu rację. Po jej przestudiowaniu bez większego problemu zarówno nasze dzieci jak i my sami będziemy potrafili nakreślić niedźwiedzia, wiewiórkę, myszkę a nawet krokodyla.

Książeczka zawiera w sobie przykłady sześćdziesięciu ziemniaków, z których można wyczarować najróżniejsze zwierzaczki, ale i nie tylko. Spokojnie możemy zmierzyć się również z nakreśleniem człowieka, którego autor nazywa panem kartoflem. Podstawa za każdym razem jest ta sama, ale wykończenia są różne. Autor pokazuje przykładowe wypełnienie, ale daje możliwość  fantazjowania dzieciakom.

Nauka rysowaniaod nakreślenia ziemniaczka może  jest zadziwiająca, ale i ciekawa. Autor udowadnia, że każdy z nas bez najmniejszego problemu poradzi sobie z tą sztuką. Nauka połączona jest z wyśmienitą zabawą, której tylko nasza wyobraźnie może postawić granice.

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.