Dla Dziecikomiksrecenzja komiks

Elise Gravel. Król Ptaków – recenzja

Król Ptaków to pierwszy tom nowej serii komiksowej dla dzieci zatytułowanej Arlo i Pips. Wydany nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia  nie tylko uczy i bawi, ale rozśmiesza do łez. Jedyny taki komiks ornitologiczny, który poza przyjemnością z lektury serwuje mnóstwo przyrodniczej wiedzy.

Bohaterami są Arlo i Pips, dwa ptaki, które są swoimi całkowitymi przeciwnościami. Zarówno w wyglądzie jak i charakterze. Mimo tych różnic wzajemnie się uzupełniają. Dzięki tej znajomości młody czytelnik dowiaduje się wielu ciekawych informacji z życia ptaków i nie tylko.

Pips oprowadza nowo poznanego kolegę także po mieście, pokazując przy tym niebezpieczeństwa jak tu mogą na niego czekać. Pips zaś dowiaduje się od swojego przyjaciela, chwalipięty, wielu ciekawostek na temat ptaków. Ich wspólna wyprawa kończy się na plaży. Jednak to nie koniec, bo niedługo kolejny tom ich wspólnych przygód.

Król Ptaków to krótki i prosty w przekazie komiks. Bawi, uczy i rozśmiesza. Czego więcej młodemu czytelnikowi potrzeba? Odlotowa historyjka, która wpaja naszym małym pociechom wiele ciekawostek ze świata ptaków.


za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.