komiksrecenzja komiks

Nieśmiertelny Hulk. Tom 2 – recenzja

Nieśmiertelny Hulk to kolejna odsłona serii Marvel Fresh a zarazem kontynuacja cyklu o przygodach Hulka, ukazanej w oparach grozy. Album ten zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Immortal Hulk #11-20, a następnie zebrane w tomach Immortal Hulk vol. 3: Hulk in the hell i Immortal Hulkvol. 4: Abomination . Scenariusz napisał Al Ewing, a rysunki stworzyli Joe Bennett i Kyle Hotz. Album ten można nabyć wraz z innymi komiksowymi nowościami w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Akcja rozpoczyna się wizytą Hulka w piekle. Trafił tam po konfrontacji z drużyną Avengers i otwarciu Zielonych Wrót. Wątek ten zostaje trochę zmarginalizowany, a walka Hulka z przeciwnikami w piekle przekładana jest filozoficznymi wywodami o bóstwach, kabale i drzewie życia, a także o relacji Bunnera z ojcem, która ostatecznie wpłynęła na jego osobowość.

Kolejne zeszyty to już czysta przemoc w wykonaniu Hulka i jego przeciwników

Dostajemy połączenie klasycznej historii o superbohaterach, ale osadzonej w oparach grozy i thrillera i okraszonej jedną wielką rozwałką. Hulk konfrontuje się tu ze swoimi największymi wrogami, a jako wisienkę na torcie dostajemy epicką bitwę Hulka z Abominacją. Wszystko to ukazane jest w dużym tempie i ze sporą dynamiką. Historia cały czas idzie do przodu, a twórcy nie pozwalają sobie na żadne zastoje.

Ilustracje w tej mrocznej historii jest przerażające, a momentami wręcz obrzydliwe, oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Na uwagę zasługuje przedstawienie samego Hulka, ale i jego przeciwników. Wygląda to bardzo przerażająco, a twórcy nawiązują tu do Jekylla i Hayde’a, choć wprawne oko dopatrzy się tu obrazów z filmu Mucha. Generalnie twórcy stawiają na szczegóły, co sprawia wrażenie że dużo się tu dzieje. Szczególnie w scenach akcji przepełnionej doszczętną rozwałką. Poszczególne kadry nie podlegają żadnym ramom ani ograniczeniom. Każda strona charakteryzuje się innym układem obrazów co także jest ogromnym plusem tej historii.

Nieśmiertelny Hulk to wciągająca opowieść, która – choć nie wybija się ponad przeciętność – zaskakuje swoją odmiennością. Rzadko się zdarza, że Marvel w swoich historiach serwuje czytelnikom rozrywanie ciał i wydłubywanie oczu. Może nie każdemu to przypadnie do gustu, ale fani Hulka na pewno będą zadowoleni.

Nieśmiertelny Hulk
Cykl: Nieśmiertelny Hulk. Tom 2
Seria: Marvel Fresh
Twórcy: Joe Bennet, Al Ewing, Kyle Hotz
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: komiks, horror, akcja
Data wydania: 23 listopada 2022

Nieśmiertelny Hulk jest do nabycia w księgarni taniaksiazka.pl

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.