hotKsiążkiKsiążki nowości

„Niewidoczne” – nadchodzi nowa antologia Ścieżek Wyobraźni

Już 11 listopada światło dzienne ujrzy najnowsza antologia Ścieżek Wyobraźni – Niewidoczne, w której opublikowane zostaną teksty członków Sekcji Literackiej Logrus Śląskiego Klubu Fantastyki.

Największą zaletą wszelkich antologii jest różnorodność – pomysłów, perspektyw, stylu. Ta zabiera czytelnika w podróż szlakiem niemal wszystkich podgatunków fantastyki: od SF, przez fantasy, po kingowski horror. Na futurystycznej cyberpunkowej miasto-wyspie, w osiemnastowiecznej Wenecji wśród rozpląsanego karnawału, w quasi-bałkańskim księstwie czy w zwykłym polskim powiatowym miasteczku bohaterowie rozwiązują zagadki, poszukują zaginionych wspomnień, zmagają się z koszmarami. Zwłaszcza koszmary to w tym zbiorze powracający motyw: od złowrogich przybyszów z gwiazd po obłęd zrodzony z psychicznej traumy. Czy warto poznać te siedem opowieści? Warto. – Agnieszka Hałas

„Ścieżki wyobraźni” to seria antologii wydawanych przez Sekcję Literacką „Logrus” Śląskiego Klubu Fantastyki. Antologie ukazują się raz do roku, temat każdego zbioru ustalany jest wspólnie przez osoby należące do Sekcji. Każde z nas może zgłosić swój tekst i każde może zagłosować na teksty innych, wybierane są teksty, które zwyciężyły w głosowaniu. Tomy serii przygotowujemy głównie własnymi siłami, poświęcając nasz wolny czas i wykorzystując umiejętności redaktorskie, korektorskie, graficzne członkó sekcji. Dotychczas w serii ukazały się: „Zabawa w Boga”, „Skafander i melonik”, „Rozstaje”, „Inkszy welt” i „Sztuka przegrywania”.

Antologia „Niewidoczne” to nasz szósty tom, jej premiera odbędzie się na tegorocznym Imladrisie (piątek 11.11 godz. 14) i tam będzie można kupić ją w wydaniu papierowym. Od tego samego dnia ze strony Sekcji Literackiej Logrus (https://www.sekcjalogrus.slask.pl/) będzie można pobrać darmowe wydanie elektroniczne.

Spis treści:
Paula Wanarska „Akwagraf”
Agnieszka Żak „Wspomnienia”
Marta Ryczko „Chłopiec w szafie”
Alicja Tempłowicz „Żegnaj, mięso”
Katarzyna Rupiewicz „Zła krew”
Michał Niedźwiedzki „Pochylony”
Marta Magdalena Lasik „Błękit”

Redakcja Administrator