Książkirecenzja książka

Oddasz Fartucha, czyli facet w kuchni – recenzja

Oddaszfartucha to blog i kanał na platformie You Tube prowadzony przez Tomasza Strzelczyka. Przez lata zdobył wielu obserwatorów i wiernych fanów, którym oferuje proste, pyszne i tanie przepisy na domowe obiady i nie tylko. Teraz jednak przyszła pora na kolejny krok w rozwoju kanału. Niedawno nakładem wydawnictwa Znak ukazała się jego autorska książka kucharska, którą można nabyć wraz z wieloma innymi bestsellerami w księgarni Tania Książka.

Głównym mottem tej książki jest prostota przepisów. Według autora najlepszy przepis to taki, który jest prosty w wykonaniu, tani, a w efekcie smaczny. Autor nie komplikuje więc swoich przepisów wymyślnymi i trudnymi do zdobycia składnikami. Ich ilość w każdej potrawie ograniczona jest do minimum. Jak sam twierdzi, stawia głównie na czarny, świeżo zmielony pieprz, który jest w stanie zaczarować każdą potrawę.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Przystawki, zupy, dania główne oraz dodatki. W większości są to potrawy mięsne, choć i wegetarianin znajdzie tu coś dla siebie. Oczywiście jak przystało na dobrą książkę kucharską, jest ona opatrzona wieloma wspaniałymi zdjęciami, które mocno wzmagają nasz apetyt. Nie można przejść obojętnie wobec pysznych pyzów okraszonych skwareczkami czy soczystego steka z antrykotu. Ślinka cieknie na sam widok, a książka niemal pachnie potrawami, które widzimy na zdjęciach.

Oddasz Fartucha, czyli facet w kuchni to rewelacyjne podsumowanie kilku lat działalności Tomasza Strzelczyka. W tej książce mamy kwintesencję tego, co mogliśmy oglądać na kanale czy czytać na jego blogu. Oczywiście liczymy, że kolejne książki będą się ukazywać regularnie, a do tego czasu gotujemy z jego pierwszą książką, racząc nasze podniebienia niesamowitym smakiem prostych, ale paradoksalnie wyszukanych potraw.

Oddasz Fartucha, czyli facet w kuchni
Autor: Tomasz Strzelczyk
Wydawnictwo: Znak. Horyzont
Gatunek: książka kucharska
Data wydania: 15 listopada 2021

Oddasz fartucha, czyli facet w kuchni można kupić w księgarni internetowej Tania Książka

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.