Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Harlan Coben. Brakujący element – recenzja

Harlan Coben to niekwestionowany król kryminału i mistrz suspensu. Powołał do życia wielu nietuzinkowych boahterów. Miron Bolitar, Mickey Bolitar czy Win Lockwood. Ostatnim jest enigmatyczny outsider, Wilde, który był głównym bohaterem Chłopca z Lasu, a teraz powraca w Brakującym Elemencie. Książkę, pośród innych bestsellerów, można znaleźć w ofercie taniaksiazka.pl.  

Wilde obecnie jest dorosłym mężczyzną, który jako dziecko porzucony został w lesie. Jego historią żyła cała Ameryka. Znaleziony w lesie, w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain. Brudny i dziki, wychowany wśród zwierząt, potrafi jednak mówić po angielsku. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać. Trafia do rodziny zastępczej. Tam wyrasta wśród nowej rodziny i układa sobie życie.

Obecnie jako były wojskowy i pracownik firmy ochroniarskiej, czasami podejmuje się różnych wyzwań. W jego głowie mocno huczy jednak chęć odnalezienia rodziców i poznania ich motywacji w pozbyciu się  syna. Dzięki stronie internetowej kojarzącej krewnych na podstawie badań DNA, Wilde odnajduje biologicznego ojca. W między czasie do Wilde’a odzywa się jeszcze inny krewny, celebryta, którego telewizyjny show obrócił życie w piekło.

Wilde postanawia mu pomoc. Niestety ślad po nim zaginął. Jedni sądzą, że popełnił samobójstwo inni że się ukrywa. Czy hejt, który się na niego wylał był słuszny? A może padł ofiarą perfidnej intrygi? Prowadzone śledztwo otworzy Wilde’owi oczy na problem niekontrolowanego hejtu w internecie, a także pozwoli zmierzyć się z jego enigmatyczna przeszłością. Oczywiście nie obejdzie się bez zaskakujących zwrotów akcji, niebezpiecznych sytuacji, fałszywych tropów i zaskakującego suspensu. Czyli wszystkiego do czego Coben dobrze nas przyzwyczaił.

Brakujący Element to historia, którą czyta się lekko i szybko. Odstresowująca rozrywka po ciężkim dniu pracy. Nie da się od niej wymagać niczego więcej. Fani Cobena chyba są do tego przyzwyczajeni. Jeżeli tak potraktujemy drugi tom przygód Wilde’a to się nie zawiedziemy, a kolejna przygoda z „chłopcem z lasu” będzie przyjemnością.

Brakujący Element
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 10 listopada 2021

Brakujący Element jest do nabycia w księgarni taniaksiazka.pl

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.