Kryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź: Harlan Coben Bez pożegnania

Harlan Coben Bez pożegnania. Książka w okładce filmowej dostępna jest od 11 sierpnia, a już od 13 sierpnia na platformie Netflix dostępny będzie nowy serial na podstawie tej powieści – tym razem nakręcony przez francuską ekipę filmową.

To już czwarta, po „Nieznajomym”, „W głębi lasu” i „Niewinnym” , produkcja serialowa, która jest owocem bezprecedensowej umowy, jaką Harlan Coben podpisał z platformą streamingową Netflix. W jej wyniku na całym świecie specjalnie dla Netflixa powstanie w sumie aż 14 ekranizacji jego powieści (filmów i seriali).

Tylko jeden człowiek zna prawdę. Ken Klein.

Posądzony przed jedenastoma laty o zgwałcenie i zamordowanie dziewczyny młodszego brata, Willa, ścigany przez FBI, rozpłynął się w powietrzu, a po jakimś czasie ludzie uznali, że zginął.Nie wszyscy. Na łożu śmierci matka wyznaje Willowi, że jego brat wciąż żyje, a zdjęcie Kena – zrobione przed dwoma laty – potwierdza, że jej słowa nie były majaczeniem umierającej kobiety.

Will czuje, że musi odnaleźć brata, a kiedy znika jego ukochana, Sheila, ta potrzeba zamienia się w konieczność. Czy istnieje jakiś związek między jej zaginięciem a dawną tragedią?

Harlan Coben to już nie tylko pisarz-instytucja, to marka numer 1 na świecie, gwarantująca rozrywkę na najwyższym poziomie – teraz nie tylko czytelnikom, lecz także… widzom.

W styczniu ubiegłego roku na półki polskich księgarń trafiła powieść „O krok za daleko”, chwilę później na Netflixie zadebiutował zrealizowany w Wielkiej Brytanii serial na podstawie powieści „Nieznajomy”; ledwo się obejrzeliśmy, jak przyszła wiosna, a wraz z nią premiera kolejnej produkcji stworzonej we współpracy z arcymistrzem thrillera.

Tym razem emocji było więcej, bo serial w całości wyprodukowano w Polsce – z udziałem polskich aktorów i polskiej ekipy filmowej!

Po jesiennej premierze nowej powieści, „Chłopca z lasu”, wiosną tego roku mogliśmy oglądać na Netflixie serialową wersję „Niewinnego”, tym razem zrealizowaną przez ekipę hiszpańską.

W te wakacje czeka nas kolejna premiera serialu na podstawie thrillera Cobena – tym razem za „Bez pożegnania” wzięli się Francuzi.

Wszystko to zawdzięczamy wyłącznej i absolutnie bezprecedensowej umowie, jaką jesienią 2018 roku zawarła z Harlanem Cobenem platforma streamingowa Netflix.

W ramach wieloletniej współpracy zrealizowanych zostanie aż 14 ekranizacji jego powieści!Umowa obejmuje nie tylko tytuły, które Harlan Coben już napisał, ale również te, które dopiero się ukażą – to zapowiada mnóstwo pracy dla pisarza i nie mniej pierwszorzędnej rozrywki dla jego wielbicieli.

Nie ma chyba na świecie fana thrillerów, który nie słyszałby o Harlanie Cobenie i nie przeczytał choć jednej z jego powieści.Jako pierwszy współczesny autor Coben zdobył trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Allan Poe Award.

Jego książki sprzedały się jak dotąd w ponad 70 milionach egzemplarzy na całym świecie, a każda z nich z miejsca trafiała na szczyty list bestsellerów.

Redakcja Administrator