komiksrecenzja komiks

RIP. Tom 1. Derric – ciężko przeżyć własną śmierć – recenzja

Śmierć to temat intrygujący, tajemniczy i przykuwający uwagę. Motyw ten dosyć często poruszany jest w różnego rodzaju historiach. Jedną z nich jest thriller obyczajowy w formie powieści graficznej RIP. Derrickciężko przeżyć własną śmierć, która niedawno ukazała się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

Bohaterem tomu pierwszego jest Derric, który jako dziecko marzył aby zostać weterynarzem. Niestety życie brutalnie zweryfikowało jego plany. Ostatecznie został sprzątaczek miejsc, w których zagościła śmierć, a jego życie to jedno wielkie pasmo beznadziei. RIP, firma dla której pracuje to zwyczajni szabrownicy. Zabierają z miejsc zbrodni wszystko co ma jakąkolwiek wartość. Niestety nie zabierają tego dla siebie, ale oddają wszystko ludziom, którzy trzymają nad tym pieczę.

Na pierwszy rzut oka nie jest to historia wyjątkowa, a na pewno nie jest ona w żaden sposób wybitna. Mimo to czytając każdą kolejną stronę dajemy się wciągnąć na maksa. Mimo swojej prostoty scenariusz jest zaskakujący z wręcz nieoczekiwanym rozwojem sytuacji. Jest oryginalny, nakreślony kwaśnym, zgryźliwym tonem, z mnóstwem czarnego humoru i z wieloma nietuzinkowymi postaciami.

Graficznie jest przyzwoicie. Rysunki są ciemne i ponure, miejscami monochromatyczne, idealnie oddając bezsens egzystencji Derricka i jego kompanów i pracy którą wykonują. A do tego wszystkiego mnóstwo gnijących i rozkładających się zwłok oraz kilka brutalnych i krwawych akcji, które mocno wpisują się w klimat wszechobecnej śmierci.

RIP to mocna i wyrazista historia, która na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. To raczej komiks dla odbiorców dojrzałych, którzy lubią oryginalne historie i nie przejmują się balansowaniem twórców na granicy dobrego smaku. W takiej sytuacji spokojnie odnajdziemy się w brutalnej i makabrycznej historii Derricka i jego kompanów obcujących na co dzień ze śmiercią i brakiem sensu w swojej marnej egzystencji.

RIP. Tom 1. Derrick. Ciężko przeżyć własną śmierć
Autorka: Gaet’s, Julien Monier
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks
Data wydania: 23 maja 2022

 

Egzemplarz można nabyć na Non Stop Comics
 

 

https://nonstopcomics.com
 

 

 
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:
 
 

 

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.