Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Harlan Coben. Mów Mi Win – recenzja

Windsor Horne Lockwood III to bohater, który na kartach powieści Harlana Cobena pojawiał się nie raz. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Nie raz ratował swojego przyjaciela z opresji. Zawsze jednak był postacią drugoplanową. Intrygował i wzbudzał ciekawość w czytelnikach. Owiany był aurą tajemnicy, którą Coben chociaż w pewnym stopniu postanowił rozwiać.

Mów mi Win, to pierwsza, i miejmy nadzieję, że nie ostatnia, książka o przygodach obrzydliwie bogatego członka rodziny Lockwoodów, który na własne życzenie zawsze wplątuje się w ogromne tarapaty. Nie inaczej jest w tej historii, która ukazała się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Albatros, a można ją kupić wraz z innymi bestsellerami w księgarni internetowej taniaskiazka.pl.

Fabuła rozpoczyna się od morderstwa. Niby nic w tym dziwnego. W Nowym Jorku ludzie giną niemal codziennie. Jednak przy zamordowanym znaleziono bezcenny obraz Vermeera i skórzaną walizkę z inicjałami WHL3 oznaczającymi oczywiście głównego bohatera. Win postanawia przyjrzeć się bliżej tej sprawie, szczególnie, że skradziony obraz związany jest ze śmiercią jego wuja, a walizka ma bezpośredni związek z uprowadzeniem jego kuzynki i śmiercią kilku nastolatek kilkanaście lat wcześniej.

Rozpoczynając swoje prywatne śledztwo nie wie, że wszystkie wydarzenia współczesne jak i te z przeszłości sprowadzają się do pewnego aktu terroryzmu, którego dokonała grupa hipisów. Co jednak ma to wspólnego z jego rodziną? Tego właśnie Win musi się dowiedzieć. Problem w tym, że nikt nie chce o tym rozmawiać, nawet jego własny ojciec. Jednak Win tak łatwo nie ustępuje. Czytelnicy przekonali się o tym nie raz, gdy z Myronem Bolitarem prowadził nie jedno śledztwo.

Mów mi Win to historia, która nie wybija się poza ramy gatunku, choć autor wplata w fabułę tajemnice z przeszłości, rodzinne problemy, seryjnego mordercę, serię makabrycznych zbrodni i akty terrorystyczne. Jak przystało na Cobena, to książka wciągająca i zwieńczona wybornym, satysfakcjonującym suspensem, a wisienką na torcie jest oczywiście postać Wina, wokół, którego narosło tyle tajemnicy, że czytelnicy z ogromną chęcią poczytają o jego dalszych przygodach.

Mów mi Win
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 10 listopada 2021

Mów mi Win jest do nabycia w księgarni taniaksiazka.pl

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.