filmnews film

Informacja prasowa: „Na rauszu” – premiera DVD i VOD już 15 października!

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego film Thomasa Vinterberga „Na rauszu” 15 października trafi na DVD (dostępne wyłącznie w sieci sklepów Empik) oraz na platformy vod!

Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Player.pl, VOD.pl, Playnow.pl, Polsat Box Go, TVP VOD, Rakuten, Chili, Cineman, Mojeekino i E-kino Pod Baranami.

„Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

Vinterberg do projektu zaprosił większą część swojego zespołu z filmu „Polowanie”, z Madsem Mikkelsenem na czele. W obsadzie znaleźli się również Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe i Susse Woldem. Scenarzystą filmu jest Tobias Lindhol („Polowanie”, „Komuna”).

Za „Na rauszu” Thomas Vinterberg, po raz pierwszy w swej karierze, został nominowany do Oscara za reżyserię. „Na rauszu” zdobyło 4 statuetki Europejskich Nagród Filmowych w najważniejszych kategoriach, film otrzymał również BAFTĘ i Cezara dla Najlepszego Filmu Zagranicznego. W tej samej kategorii nominowany był do Złotego Globu.
Na MFF w San Sebastian obsada filmu – Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang i Lars Ranthe – otrzymała Nagrodę Srebrnej Muszli dla Najlepszego Aktora.

Redakcja Administrator