filmnews film

Informacja prasowa: MUSIC – reżyserski debiut SII już wkrótce na DVD!

Legenda światowej muzyki, 9-krotnie nominowana do Grammy® SIA pierwszy raz w roli reżyserki! Premiera „MUSIC” na DVD już 24 lutego 2021 roku!

MUSIC to mocny, oryginalny i podniosły artystyczny manifest. Legenda światowej muzyki – Sia, w swoim debiucie jako scenarzystka i reżyser, stworzyła odważną i prowokującą wersję filmowego musicalu. Jego bohaterowie uczą się, jak radzić sobie z niespodziewanymi wyzwaniami, odkrywają sposoby na tworzenie społeczności oraz na nowo definiują rodzinę.

Uwagę przyciąga obsada, wśród której znalazła się nominowana do Oscara® zdobywczyni Złotego Globu Kate Hudson („U progu sławy”), a także zdobywca nagrody Tony Award oraz Grammy – Leslie Odom Jr. („Hamilton”). Maddie Ziegler wciela się w rolę tytułowej Music. Ziegler jest przyjaciółką i muzą Sii od 2014 roku, odkąd wystąpiła w klipie piosenkarki do światowego przeboju Chandelier.

Poruszający, odważny i prowokujący dramat muzyczny MUSIC, to historia samotnej walki osób, które potem jednoczą się i wspólnie tworzą społeczność. Towarzyszą im niesamowite wrażenia dźwiękowe i wizualne, a także taniec, do którego choreografię przygotował Ryan Heffington, długoletni współpracownik Sii. W „MUSIC” zaprezentowano dziesięć utworów stanowiących autorskie kompozycje artystki, stworzone na potrzeby filmu i wykonane przez niezwykłą obsadę. Sia wykreowała doznanie filmowe równie głębokie i wyjątkowe jak tytułowa bohaterka.

Film rozpoczyna się w momencie, gdy żyjąca na własną rękę, z dala od rodziny Zu (Kate Hudson) po śmierci babci, zostaje niespodziewanie jedynym opiekunem Music (Maddie Ziegler), swojej nastoletniej przyrodniej siostry, która, ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu, nie mówi. Babcia w trosce o nią stworzyła harmonogram codziennych zajęć, aby, z pomocą przyjaciół z sąsiedztwa, wspierać wnuczkę w codziennym życiu.

Zu nie żywi do Music podobnych uczuć jak babcia, nie posiada też jej doświadczenia, i nieustannie zmaga się ze swoimi nowymi obowiązkami w roli opiekuna. Burzliwemu, pierwszemu wspólnemu śniadaniu Music i Zu przysłuchuje się sąsiad Ebo (Leslie Odom Jr.), życzliwy i spokojny człowiek, który zaskakuje Zu nie tylko swoim współczuciem, ale także ogromną wyrozumiałością i zrozumieniem dla Music. Z czasem widz poznaje historię jego życia. Ebo staje się dla Zu kimś, na kim może ona polegać i od kogo może się wiele nauczyć.

MUSIC łączy w sobie ciepłą opowieść o sile miłości z musicalowymi elementami, które napędzają i wzmacniają historię, przedstawiając widzom barwne życie postaci.

MUSIC zadebiutuje na platformach VOD 12 lutego, zaś na DVD 24 lutego.  Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu: facebook.com/MojeFilmyDVD/

GALAPAGOS

Redakcja Administrator