filmnews film

Informacja prasowa: „Minari” – premiera DVD i VOD już 5 listopada!

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej (Yuh-jung Youn) film Lee Isaaca Chunga „Minari” trafi na DVD (dostępne wyłącznie w sieci sklepów Empik) oraz na platformy vod już 5 listopada! Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Player.pl, VOD.pl, Playnow.pl, Polsat Box Go, TVP VOD, Rakuten TV, Chili, Cineman, Mojeekino i E-kino Pod Baranami.

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

„Minari” ma na sowim koncie OSCARA dla Youn Yuh-jung w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. W sumie film miał aż 6 nominacji do Nagrody Akademii – Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser (Lee Isaac Chung), Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Lee Isaac Chung), Najlepszy Aktor (Steven Yeun), Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Youn Yuh-jung), Najlepsza Muzyka Oryginalna (Emile Mosseri).

Za rolę ekscentrycznej babci Youn Yuh-jung została nagrodzona BAFTA, a także statuetką Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Jest również pierwszą koreańską aktorką, która otrzymała nominację do Critics’ Choice Movie Award.

Minari” zdobyło również Złoty Glob w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny, było również bezapelacyjnym zwycięzcą MFF Sundance 2020 (Nagroda Publiczności i Nagroda Główna Jury). „Minari” otrzymało również Critic Choice Awards – Nagrody Dziennikarzy Amerykańskich – w kategoriach: Najlepszy Młody Aktor (cudowny Alan S. Kim) i Najlepszy Film Zagraniczny.

INFORMACJA PRASOWA: BEST FILM

Redakcja Administrator