Zapowiedź: Guillaume Musso „Zabawa w chowanego”

Już 11 sierpnia, trafi do księgarń nowa powieść Guillaume Musso Zabawa w chowanego.

Guillaume Musso, autor siedemnastu bestsellerów, od dziesięciu lat nie schodzi ze szczytu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy.

Czytelnicy na całym świecie kupili już ponad 35 milionów egzemplarzy jego książek, wydawanych w 42 różnych językach.

Guillaume Musso Zabawa w chowanego – autor po raz kolejny zaciera granicę pomiędzy życiem a literaturą. To jego najbardziej osobista powieść. I prawdopodobnie jedna z najlepszych.

Guillaume Musso zabawa w chowanego

Książka, która jak żadna inna zaciera granicę między życiem a powieścią.

Trzyletnia córka Flory Conway, znanej pisarki obsesyjnie strzegącej swojej prywatności, znika z apartamentu na Brooklynie podczas zabawy z matką w chowanego. Nie ma śladów włamania – okna i drzwi są nienaruszone – a na nagraniach z kamer w budynku nie widać, ani żeby ktokolwiek wchodził do mieszkania, ani żeby dziewczynka je opuszczała. Po kilku miesiącach śledztwo utyka w martwym puncie i zrozpaczona Flora nie może się z tym pogodzić. Wciąż wierzy, że jej córka gdzieś jest i że w końcu uda się ją odnaleźć.

Po drugiej stronie Atlantyku, w Paryżu, autor bestsellerów Romain Ozorski walczy z niemocą twórczą i przeżywa kryzys w życiu prywatnym. Po rozwodzie mieszka samotnie, była żona utrudnia mu kontakty z ich ośmioletnim synem, a agent domaga się kolejnej powieści.

Romain jeszcze nie wie, że niezwykłe spotkanie na szczycie wieżowca sprawi, że wydarzenia potoczą się w zupełnie niespodziewanym kierunku. Bo to właśnie on ma w rękach klucz do rozwikłania tajemnicy związanej z zaginięciem dziewczynki. A Flora zrobi wszystko, by go zdobyć.

Chcąc odkryć prawdę oboje muszą wziąć udział w ryzykownej grze.

Redakcja Administrator