Dla Dziecikomiksrecenzja komiks

Bajka na końcu świata. Operacja Trufla – recenzja komiksu

Bajka i Wiktoria powracają w kolejnym już, szóstym tomie swoich przygód. Operacja Trufla to tytuł czwartego tomu Bajki na końcu świata, który niedawno ukazał się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu w ramach serii Krótkie Gatki, przeznaczonego dla najmłodszych odbiorców. Autorem jest Marcin Podolec, który powołując te dwie bohaterki do życia na kartach komiksu, sprawił ogromną przyjemność wielu młodym czytelnikom.

Wiktoria i Bajka były nierozłączne, odkąd poznały się w tym post-apokaliptycznym świecie. Niestety wydarzenia z ostatniego tomu sprawiły, że ich drogi się rozeszły. Tęsknota teraz bardzo mocno pcha je do siebie. Wiktoria, która zrezygnowała z użycia gołębiej maszyny czasu, poszukuje swojej wiernej przyjaciółki. Pomaga jej w tym nowo poznany psi detektyw. Rozpoczyna się operacja Trufla, która ma ponownie połączyć dwie przyjaciółki. Co jednak z tego wyniknie i czy Bajka ucieknie z łap złego Generała? Na pewno dowiecie się z tej historii.

Ciekawostką tego tomu jest kilka nowych informacji na temat apokalipsy, która spotkała naszych bohaterów. Okazuje się, że każdy z nich przeżywał ją na swój sposób i każdy ma w związku z tym pewnego rodzaju poczucie winy. Autor odkrywa pewne tajemnice, ale konkretnych odpowiedzi wciąż jeszcze nie daje. Niestety będziemy musieli poczekać na wyjaśnienie całej tajemnicy. W międzyczasie będziemy mogli jednak dalej podróżować z ekipą starych i nowych przyjaciół, którzy wraz z Wiktorią będą poszukiwać jej rodziców i wędrować w stronę świateł na niebie. Po drodze oczywiście czeka ich mnóstwo niesamowitych i niebezpiecznych przygód.

Bajka na końcu świata to niesamowita dziecięca seria, która potrafi oczarować nie tylko dzieciaków, ale i dorosłych. Wspólna lektura to niesamowita zabawa i magia przygody. Czytanie całej serii od początku z każdym pojawiającym się tomem to nie lada wyzwanie, które najmłodszym daje wiele frajdy, a dorosłym paradoksalnie wcale się nie nudzi. Czekamy więc z niecierpliwością na tom kolejny. A warto też dodać, że w ostatnim czasie pojawił się również osobny komiks o przygodach Bajki sprzed apokalipsy – Bajka i jej gang.

Bajka na końcu świata. Operacja Trufla
Cykl: Bajka na końcu świata
Autor: Marcin Podolec
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Gatunek: komiks, postapokalipsa
Data wydania: 19 maja 2021

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.