filmnews film

Informacja prasowa: „Zew Krwi” na DVD 19 maja

Najnowsza ekranizacja jednej z najsłynniejszych powieści Jacka Londona „Zew krwi”. Historia prawdziwej przyjaźni, poświęcenia i poszukiwania swojego miejsca na Ziemi. „Zew Krwi” zadebiutuje na DVD już 19 maja 2021 roku! To idealny film familijny dla całej rodziny!

Bohaterem historii jest pies o imieniu Buck, który niespodziewanie musi wyzbyć się przyzwyczajeń do wygodnego życia w domu w słonecznej Kalifornii. Zostaje przeniesiony na mroźne pustynie śnieżnej Alaski i poddany próbie dołączenia do psiego zaprzęgu,. Akcja toczy się w latach 90. XIX wieku, podczas „gorączki złota”, gdy postęp technologiczny i dążenie do bogacenia się stają się priorytetem. W tych ciężkich czasach przyjacielem Bucka okazuje się kochający naturę i całą jej dzikość – John Thornton. Nagłe zmiany w życiu i poszukiwanie swojego powołania zbiegają się z dążeniem do realizacji marzeń.

Film wyreżyserował Chris Sanders („Jak wytresować smoka”) na podstawie scenariusza Michaela Greena („Morderstwo w Orient Expressie”). „Zew krwi” łączy zdjęcia z udziałem aktorów i animacje przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technik efektów specjalnych, dzięki którym zwierzęta generowane komputerowo wyglądają jak żywe i wyrażają złożone stany emocjonalne, w niczym nie ustępując postaciom ludzkim.

Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak Harrison Ford (znany z roli Hansa Solo w „Gwiezdnych wojnach”, cyklu „Indiana Jones i …” „Blade Runner 2049”), Omar Sy („Nietykalni”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Jurassic World”), Cara Gee („Darknet”, „Red Rover”, „Birdland”), Dan Stevens („Test na miłość”, „ Piękna i Bestia”, „Lucy wśród gwiazd”), Bradley Whitford („Zapach kobiety”, „Uciekaj!”, „Mroczne umysły”).

Film został doskonale oceniony przez widzów, jako opowieść o poszukiwaniu własnego „ja” (Rotten Tomatoes – 89% – ocena widzów). „Zew Krwi” otrzymał Kryształową Statuetkę w kategorii „Ulubiony film rodzinny” Nagrody Amerykańskiej Publiczności „People’s Choice 2020”. W Polskich kinach, ze względów pandemicznych film był wyświetlany jedynie przez dwa tygodnie, a zdołał zgromadzić blisko 170 000 widzów. „Zew Krw” po raz pierwszy pojawi się na DVD już 19 maja 2021!

GALAPAGOS

Redakcja Administrator