hotKsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź: „Random” – pierwszy polski serial łączący słuchowisko i film!

Storytel zapowiad pierwszy polski serial łączący słuchowisko i film! W produkcji pt. Random Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski wcielą się w bohaterów opowieści o miłości i samotności w erze dystansu społecznego. Premiera 14 lutego.

21-letnia Natasza Parzymies to jedna z najciekawszych polskich twórczyń młodego pokolenia. Jej internetowy serial „Kontrola” podbił świat, osiągając kilkadziesiąt milionów wyświetleń na swoim kanale YouTube. Artystka powraca z nowatorskim projektem „Random”, który jest połączeniem coraz bardziej popularnej formy słuchowiska z filmem. Historia przedstawiona w audio w serwisie Storytel, kończy się finałowym odcinkiem wideo na kanale YouTube autorki.

To opowieść o uczuciu rodzącym się pomiędzy dwojgiem użytkowników fikcyjnej, głosowej aplikacji Random. Rozmówcy dobierani są w niej losowo, na podstawie wybranej kategorii. Bohaterowie nie widząc siebie nawzajem, rozmawiając o codziennych problemach, pasjach i pragnieniach, zbliżają się do siebie. Dodatkowo, akcja opowieści toczy się w czasach pandemii koronawirusa. Niepewność, poczucie izolacji i potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem warunkują nasze zachowanie w tych niespokojnych czasach. Powyższe tematy stanowią tło dla scenariusza Nataszy Parzymies i Alicji Sokół.

Podobnie jak „Kontrola”, serial „Random” podąża tą samą drogą komunikowania tematów ważnych dla pokolenia współczesnych dwudziestolatków. Kluczami fabularnymi są samotność młodych ludzi oraz nieustanna potrzeba zrozumienia i akceptacji. Tym razem reżyserka we współpracy ze Storytel, zrealizowała oryginalny projekt, łączący formę pięcioodcinkowego słuchowiska z finałową odsłoną w postaci szóstego odcinka filmowego, opublikowanego na jej kanale YouTube. Forma audio wybierana przez bohaterów słuchowiska nie tylko pobudza wyobraźnię rozmówcy, ale przede wszystkim pozwala skupić się na wewnętrznych wartościach drugiego człowieka, zwłaszcza w dzisiejszym świecie skoncentrowanym głównie na wizualnych bodźcach. Czy miłość w sieci ma szansę przetrwać w zderzeniu z rzeczywistością? Tego dowiemy się już niebawem w finałowym, filmowym odcinku serii, w którym odbiorcy w końcu będą mieli szansę zobaczyć nie tylko jak wyglądają bohaterowie słuchowiska, ale także jak potoczy się historia, która swój początek miała w audio.

Miłości nie da się opisać słowami. Widzimy ją oczami wyobraźni, czujemy. Dlatego słuchowisko wydało mi się idealnym pretekstem do opowiedzenia o uczuciu, które wisi gdzieś pomiędzy bohaterami oddalonymi od siebie o setki kilometrów. Wszystko kryje się między słowami – w za długich pauzach, zawahaniach i szczerych wyznaniach. Jantar91 i Buka12 nie widzą się, nie znają nawet swoich prawdziwych imion, ale to co rodzi się między nimi jest prawdziwsze niż niejedno uczucie w realnym świecie.” – Natasza Parzymies tłumaczy ideę projektu.

W głównych bohaterów słuchowiska Storytel wcielają się Julia Wieniawa – młoda aktorka, znana między innymi z „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” czy głównej roli w horrorze „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, oraz Maciej Musiałowski, który po świetnych recenzjach filmu „Sala samobójców. Hejter” powraca do tematyki mediów społecznościowych. Głosu aplikacji Random użyczyła Agnieszka Woźniak-Starak. Co skłoniło ją do przyjęcia tej roli? „Z fascynacją obserwuję świat, szczególnie w czasach pandemii. Z jednej strony część z nas poczuła silną potrzebę kontaktu z naturą i przedefiniowała swoje priorytety, a z drugiej – przestrzeń wirtualna chyba nigdy nie była tak oblegana, jak teraz. W czasach ograniczeń i lockdownów, wielu ludzi nawiązało w internecie nowe znajomości. Niektórym ktoś pomógł przetrwać samotność, inni być może znaleźli przyjaźń, a nawet miłość… Bo czemu nie?”.

Redakcja Administrator