KsiążkiKsiążki nowości

Premiera książki „Trucking girl”

W ekstremalnych warunkach prowadzi ważącą 63 tony ciężarówkę, a jej wideorelacje z trasy oglądają miliony osób. Ta drobna blondynka jest jedną z najbardziej znanych Polek za granicą. Walczy z uprzedzeniami i udowadnia kobietom, że mogą być, kim chcą bez względu na wszystko. Iwona Blecharczyk to Trucking Girl, jedna z nielicznych w Polsce. Do księgarni właśnie trafiła jej książka.

Iwona Blecharczyk – kierowca zawodowy od dziewięciu lat. Posiada bogate doświadczenie w pracy w różnych dziedzinach transportu na dwóch kontynentach. Obecnie prowadzi zestaw ponadgabarytowy o łącznej długości do 70 metrów. W 2017 roku wyjechała do Kanady, gdzie pracowała m.in. jako kierowca miastowy, ciężarówką przemierzała legendarne drogi Kanady i USA, była pierwszą Polką na Lodowych Szlakach (Ice Road season 2017/2018), jedną z niewielu kobiet prowadzących zestawy offroadowe typu super b-train na polach naftowych o dopuszczalnej masie do 63 ton. Laureatka prestiżowego wyróżnienia firmy Mattel – Barbie Shero 2019, zdobywczyni tytułu Człowiek Roku – Skrzydła Transportu.

hciała być nauczycielką i dentystką, startowała w konkursie Miss Polonia. Dziś w ekstremalnych warunkach prowadzi ważącą 63 tony ciężarówkę. Jej kanał na YouTube subskrybuje ponad 300 tysięcy osób, a najpopularniejszy film ma ponad 10 milionów wyświetleń. Walczy z uprzedzeniami i udowadnia kobietom, że mogą być, kim chcą bez względu na wszystko. Iwona Blecharczyk to Trucking Girl. Jedna z nielicznych w Polsce. 28 października do księgarń trafi jej książka.

Przyznaje, że będąc kierowcą ciężarówki, przełamuje wiele stereotypów. Blondynka, na dodatek ładna za kierownicą? Gdy zaczęła jeździć, traktowano ją trochę jak dziwoląga. Nie dowierzano jej umiejętnościom – kiedy wjeżdżała na bazę, wszyscy obecni obserwowali, jak sobie radzi. I chociaż początki nie były łatwe, za nic nie zmieniłaby swojej pracy. Kocha to, co robi.

Z tej pasji narodził się kanał na YouTubie. Dziś filmy Trucking Girl z trasy oglądają miliony osób, a jej fanpage na Facebooku gromadzi ponad 200 tysięcy fanów. Iwona Blecharczyk stała się jedną z najbardziej znanych za granicą Polek. To jej firma Mattel przyznała wyjątkowy tytuł Barbie Shero – ambasadorki akcji pomagającej dziewczynkom na całym świecie uwierzyć, że mogą być, kim tylko chcą.

Iwona Blecharczyk jeździ ciężarówką już od dziewięciu lat. Specjalizuje się w przewożeniu gabarytów, czyli ładunków tak wielkich, że nie mieszczą się na drodze. Ma za sobą tysiące przejechanych kilometrów i setki zwiedzonych miejsc. Wielki samochód stał się jej drugim domem, w nim je, śpi i odpoczywa. Teraz o swoich przygodach opowiada w książce „Trucking Girl. 70-metrową ciężarówką przez świat”.

Jak wygląda życie w ciężarówce? Gdzie się śpi, jak przygotowuje posiłki? Jak w trasie dbać o higienę i bezpieczeństwo? Dlaczego w ciężarówce lepiej kłaść się na dolnym łóżku oraz jakie zagrożenie na trasie mogą stanowić indyki? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w książce. „Trucking Girl” wciąga jak najlepsza powieść przygodowa. Iwona Blecharczyk zabiera nas w fascynującą podróż. Razem autorką przemierzymy lodowe szlaki Kanady, odbieramy ładunki z kopalni diamentów, zachwycamy się zachodem słońca w Hiszpanii i przeżywamy chwile grozy na francuskim parkingu.

Autorka z pasją i poczuciem humoru opisuje jak wygląda życie truckera, jaki wpływ ma praca na jej życie i dlaczego czasami warto zaryzykować, aby spełnić marzenia. I nieważne, że na co dzień jeździsz rowerem, autobusem czy samochodem osobowym. Z Iwoną Blecharczyk poczujesz się częścią fascynującego świata truckerów!

Redakcja Administrator