Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Joanna Jodełka. Córka Nieboszczyka – recenzja

Córka Nieboszczyka to kolejna powieść znanej pisarki Joanny Jodełki, a zarazem pierwszy tom kryminalnego cyklu Siostry Raj. Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis i skupia się wokół dwóch sióstr, które poznają się na pogrzebie ojca i podejmują próbę odnalezienia bardzo drogiej miniatury, która zaginęła po jego śmierci.

Siostry Raj to całkowite przeciwności. Pierwsza, Tycjana, która spędziła całe życie ze swoim ojcem jest konserwatorką sztuki. Druga, Angelina, była jego nieślubną córką, która pojawia się na pogrzebie i bez żadnych skrupułów żąda części rodzinnego majątku. Początkowa niechęć sióstr, przeradza się we współpracę w celu odnalezienia rodzinnego skarbu. Z czasem coraz bardziej prawdopodobna staje się teoria, że ktoś zamordował Tomasza, aby ukraść cenną miniaturę. Podejrzana staje się cała rodzina, a w śledztwo wplątany zostaje eks policjant Jarota i organizacja wolnomularska w Poznaniu.
Powieść Joanny Jodełki to sprawnie połączona intryga kryminalna, rodem z Agathy Christie, przeplatana wątkami rodzinnymi, spadkowymi i wolnomularskimi. Lekka historia zabarwiona humorem, nie pozwala oderwać się od fabuły. Cała paleta barwnych, ekscentrycznych postaci, nadaje tylko pikanterii tej historii i prawie do samego końca nie pozwala przewidzieć finału tej historii.

Córka Nieboszczyka to historia prosta, ale niebanalna. Potrafi wciągnąć, zaskoczyć i rozśmieszyć. Duet detektywów amatorek, to naprawdę świetny pomysł, szczególnie że są całkowitymi przeciwnościami siebie. Ich pseudo śledztwo nie tylko jest zabawne, ale pozwala czytelnikom poznać całą niesamowitą rodzinę, serwując przy tym mnóstwo przygód i zabawy. Czekamy z niecierpliwością na dalsze przygody sióstr Raj.

Joanna Jodełka
Córka Nieboszczyka
Cykl: siostry Raj (tom 1)
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Gatunek: komedia kryminalna
Data wydania: 14 lipca 2020

 

Za materiał do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Rebis

 

http://www.rebis.com.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.