Siostry. Bernard Minier – recenzja

Bernard Minier to jeden z popularniejszych francuskich pisarzy thrillerów i kryminałów. Jest ojcem Martina Servaza, komendanta policji, którego powołał do życia w powieści Bielszy Odcień Śmierci. Teraz za sprawą Domu Wydawniczego Rebis możemy przeczytać piątą część jego przygód a zarazem poznać pewne kluczowe wydarzenia przeszłości bohatera. Autor serwuje nam bowiem historię, która w pewien sposób nakreśliła losy protagonisty.

Historia zaczyna się w roku 1993, gdy nad brzegiem rzeki znalezione zostają zwłoki dwóch sióstr. Ubrane w białe sukienki, ustylizowane zostały na wzór sceny zbrodni z jednej powieści z pisarza kryminałów Erika Langa. Staje się on głównym podejrzanym, po tym jak wychodzi na jaw, że korespondował on z siostrami pięć lat wcześniej. Niespodziewanie jednak do zbrodni przyznaje się ktoś inny, a sprawa zostaje zamknięta. Młody Servaz, współprowadzący śledztwo, nie jest jednak do końca przekonany o jego winie.

Ćwierć wieku później uwikłany w tamtą sprawę Lang znajduje zwłoki swojej żony. Na miejsce zbrodni przybywa sam Martin Servaz, będący już komendantem miejscowej policji. Wraz z osobą pisarza powracają zmory z przeszłości, pozwalając bohaterowi inaczej spojrzeć na tamte wydarzenia, które jak się szybko okazuje są powiązane z kolejną powieścią Langa.

Twórczość Miniera jest niesamowita. Jest to pisarz, który nie popada w żadne schematy. Każda jego książka jest inna i nie chodzi tu jedynie o fabułę. Autor za każdym razem bawi się formą, zarazem serwując kolejną niesamowitą i mroczną opowieść z trupem w tle. Nie inaczej jest i w tym przypadku, a dodatkowo dostajemy tu dwutorową historię, której geneza jest wspólna, a finał – mimo że wyczekiwany przez dwadzieścia pięć lat – mocno zaskakuje.
Siostry Bernarda Miniera to kolejny tom jednej z lepszych francuskich serii kryminalnych, trzymający czytelników w napięciu od początku do końca. Jest to opowieść o szaleństwie i zbrodni utrzymana w gęstej, mrocznej atmosferze. Drapieżna historia, która potrafi wzbudzać dzikie instynkty i wywołuje w czytelniku mnóstwo skrajnych emocji.

ZOBACZ TERAZ RECENZJĘ NIEISTOTNYCH WIZERUNKÓW PAOLO SORRENTINO

Siostry
Cykl: Martin Servaz
Autor: Bernard Minier
Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 15 stycznia 2019

 

Za materiał do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Rebis

 

http://www.rebis.com.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.