Książkirecenzja książka

Peter A. Flannery. Mag Bitewny Księga II – recenzja

W marcu tego roku w moje ręce wpadła książka Mag Bitewny autorstwa Petera A. Flannery’ego. Pierwsza część dwutomowego cyklu opowiadającego o przygodach Falka Dantego wciągnęła mnie bez reszty. Z niecierpliwością wypatrywałam kolejnej książki osadzonej w świecie Furii. Na szczęście nie musiałam długo czekać, bo już pod koniec maja nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów ukazał się Mag Bitewny Księga II.

Falko Dante – syn szaleńca, słabeusz, popychadło. Takiego głównego bohatera poznaliśmy na pierwszych stronach książki Mag Bitewny. Z czasem chłopak poprzez liczne dramatyczne wydarzenia zaczął się zmieniać. Kończąc lekturę, żegnaliśmy protagonistę dużo silniejszego, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Po długim i wyczerpującym szkoleniu w Akademii Wojskowej Furii chłopak był gotowy, by stać się pełnoprawnym magiem bitewnym.
O ile poprzednia powieść fantastyczna Petera A. Flannery’ego obfitowała w dynamiczne wydarzenia, to jej kontynuacja dosłownie nimi ocieka. Zagrożenie ze strony Opętanych przestało być faktem, rzeczywistym, a jednak dalekim głównym bohaterom. Teraz stają się oni częścią sprzymierzonych sił, które staną naprzeciw demonicznej armii. Falko, wraz ze swoimi przyjaciółmi odegrają niebagatelną rolę w wydarzeniach, które rozegrają się na polach bitwy królestwa Furii i nie tylko.

Jeżeli jesteście miłośnikami literatury fantastycznej, koniecznie powinniście sięgnąć po grube tomiszcza, których autorem jest Peter A. Flannery. Seria Mag Bitewny to opowieść pełna jest smoków, magii i demonicznych bestii do pokonania. Intrygi, dawne tajemnice, nagłe zwroty akcji, dynamiczne, czasem dramatyczne i zaskakujące wydarzenia – wszystko to sprawia, że książkę Mag Bitewny Księga II czyta się znakomicie.

Mocną stroną powieści są też postaci stworzone przez jej autora. Na kartach Maga Bitewnego spotkamy licznych bohaterów, do których szybko się przywiążemy i którym z przyjemnością, a czasem drżeniem serca będziemy kibicować w ich licznych przygodach. Falko, Malaki, czarodziej Meredith, emisariusz, królowa – postaci, które stały mi się bliskie w czasie lektury, mogę wymieniać bardzo długo. Zaprzyjaźniłam się z nimi i dlatego z przykrością zamknęłam książkę, świadoma, że jest to koniec wspaniałej podróży. Na pewno jednak jeszcze nie raz sięgnę po Maga Bitewnego, bo jest to jedna z tych książek, do których bardzo chce się wracać.

Bitewny Księga II
Autor: Peter A. Flannery
Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Gatunek: fantastyka, fantasy
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 22 maja 2020

 

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU FABRYKA SŁÓW

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Agnieszka Satława Recenzent

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya. 

Agnieszka Satława

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya.