komiksrecenzja komiks

Oblivion Song. Tom 3 – recenzja komiksu

Wydawnictwo Non Stop Comics zaprezentowało niedawno trzeci tom Oblivion Song. Jest to seria komiksowa, Roberta Kirkmana, twórcy kultowego The Walking Dead. Oblivin Song pojawił się w zeszłym roku i od razu zyskał rzeszę wiernych fanów. Trzeci tom wprowadza nas zaś coraz mocniej do świata Oblivion.

Natan Cole, który według władz przyczynił się do przeniesienia centrum Filadeflii do innego wymiaru, trafia do więzienia. Po krótkiej odsiadce jednak zostaje uniewinniony. Nie zapomina o swojej misji ratowania zaginionych osób. Ma jednak nieco związane ręce, a  podróże do Oblivion już zostały wykorzystane do rozwoju współczesnej nauki, a w szczególności medycyny. Natanowi pozwolono brać udział w tych wyprawach. Pojawia się jednak inny problem – Bezimienni, którzy zaczynają zniewalać ludzi. Szybko dochodzi do konfrontacji Natana z Bezimiennymi, co jednak jest tylko początkiem większej wojny.
Oblivion Song jest historią intrygującą i enigmatyczną zarazem. Kirkman powoli wprowadza nowe elementy i rozwija postaci, historię i świat, który kreuje od podstaw. Ponownie zachwyca wizją świata, tym razem jednak całkowicie odmiennego jak ten z The Walking Dead. Fantastyka przeplata się z grozą, a dramaty bohaterów wypełniają prawie wszystkie kadry. Historia zapoczątkowana w tomie pierwszym dopiero teraz rozkręca się bardzo intensywnie. Choć twórcy dają nam wiele odpowiedzi, równolegle wprowadzają jeszcze więcej pytań i tajemnic, otwierając sobie tym drogę do kolejnych tomów.

Oblivion Song jest też niesamowitą rozrywką, gdzie obrazy idealnie współgrają z fabułą, która bądź co bądź nie jest zbyt mocno rozbudowana. Nie ona jednak stanowi o sile serii. Na pierwszy plan wysuwają się wyraziste obrazy, które idealnie sprawdzają się zarówno w scenach akacji jak i w obrazach scenerii. Śmiało można powiedzieć, że to one stanowią o komiksu. Świat jest fantastyczny, a zamieszkujące go stwory robią niesamowite wrażenie.

Trzecia odsłona serii to intrygująca, pełna akcji historia, która odsłania kolejne karty w Oblivion. Twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i zmierzają z historią w coraz bardziej intrygującym i enigmatycznym kierunku. Soczysta rozrywka pełną gębą, która nie pozwoli nudzić się nawet przez moment.

Oblivion Song. Tom 3
Twórcy: Robert Kirkman, Lorenzo De Felici
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: postapo, fantastyka, powieść graficzna
Data wydania: 7 kwiecień 2020

 

Egzemplarz można nabyć na Non Stop Comics

 

https://nonstopcomics.com

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.